Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan gyakorolhatnám nyáron...

Varga_reka kérdése:

Hogyan gyakorolhatnám nyáron az angolt?

Figyelt kérdés
Suliban németet tanulok. Elhatároztam hogy középiskolában két nyelvet szeretnék magasabb szinten tanulni, ez persze az angol és a német. Járok külön tanárhoz, nála elkezdtem az angolt egy 3 hónapig alapoztunk szókincset fejlesztett meg ugye az alap nyelvtan is volt. Ezután német nyelvvizsga miatt abbahagytam az angolt egy időre kb. fél évre (de lehet kevesebb volt). Szeretném nyáron gyakorolni az angolt, de nem tudom hogyan... Mondták, hogy nézzek videókat esetleg filmet, de azt nem hogy szöveggel együtt vagy csak szinkron...

2015. júl. 5. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézz rá a Duolingo-ra - szerintem nagyon jó!
2015. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Duolingót is használtam de nagyon sok volt benne azokból a mondatokból amit sosem használnál vagy értelmetlen :/

Köszi a gyors választ :)

2015. júl. 5. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:

én sorozatnézéssel tartom fent a nyelvtudásom, meg persze azért tanulok belőle kifejezéseket és egyre jobban értem

majd normálisan is tervezem tanulni, mert szeretnék felsőfokút (most középfokú szinten állok kb, azt meg is csináltam pár éve)

de amíg nincs rá rendesen időm, ez teljesen jó

meg fejleszt is és még érdekel is, mert csak olyat nézek amit amúgy is szeretnék


eleinte magyar felirattal néztem, csak hogy szokjam a kiejtést stb

most már sokszor angol felirattal nézem és anélkül is értek majdnem mindent


a sorozatokban még az a jó, hogy nincs bonyolult nyelvezete, hétköznapi

2015. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt felejtettem el, hogy nem tanultam sokáig angolt tehát egy alapfokú nyelvvizsga sem menne.
2015. júl. 5. 16:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálok gyűjteni még szókincset és akkor sorozatot nézek mert az igaz tényleg hétköznapi.
2015. júl. 5. 16:58
 6/8 anonim ***** válasza:

A sorozatnézés elvileg jó, a semminél több - én spanyollal csinálom ezt - viszont van egy nagy buktatója, amit csak nemrég fedeztem fel. Ez csak a passzív tudást erősíti, amikor meg kell szólalnom spanyolul, akkor bizony problémáim vannak, nem jutnak eszembe szavak - pedig anno folyékonyan beszéltem, középfokúm van.


Mindenféleképpen interaktív módon kellene gyakorolni a nyelvet. Próbálj meg "online angol" t beírni - ki fog adni jó pár dolgot.

2015. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Easy... felmész egy angol oldalra (ha kell segítek), ismerkedsz valakivel, megkéred hogy beszéljen veled Skypeon, és akkor ott ismerkedtek. Én is így szoktam "tanulni" és valamiért nekem a legjobb a beszédkészségem angolból. :D nem is tudom miért...talán a sok gyakorlás ? :D Na így lehet. :D
2015. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

www.esl-lab.com


Ott vannak fokozatok: Easy / Medium / Hard


Menj végig az Easy-n minden nap csinálj meg belőle 3-4-et.


Youtube-on van még a VOA Learning English


Én Laurel Bowman-t ajánlom, jó a hangja, jól ejti az angolt.


Írd be így: VOA Learning English Laurel Bowman


Van hozzá angol felirat. Amit nem tudsz azt beírod a google fordítóba.


Vagy a saját érdeklődési körödben nézz szét a youtube-on. Ott a videók 90% úgyis angol nyelven van. Engem pl érdekelnek a kocsik. Megnézek egy autós műsort angolul. Már az is sokat jelent ebben az esetben.

2015. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!