Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mekkora, hány ezres szókincs...

Mekkora, hány ezres szókincs szükséges közel hibátlan emelt angol érettségihez?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
10 ezer körül.
2015. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Internetes felmérések szerint (már amennyire azok valószerű eredményt adnak) az én szókincsem 14 ezer körül van, de "csak" 80% lett az emeltem. Igaz, az első szövegértéses feladatot figyelmetlenségből nagyon benéztem, meg a hivatalos levél se sikerült fényesen - ezen hibák nélkül biztos, hogy jelentősen jobb lett volna.
2015. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minimum 15-20 ezer kell a szinte hibátlanhoz.
2015. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség... egy átlag angol 5ezer szót ismer, nyilván nem árt ha ettől többet tudsz, de ilyen 15-20ezret te sem fogsz tudni normálisan megtanulni. A szókincs meg nem minden, úgyis lesz olyan szó a szövegértésben, amit nem fogsz tudni, ennek ellenére érteni kell a szöveget, ez képesség, ezt kell fejleszteni. A nyelvtan meg az íráskészség, meg a hallásutáni is tök fontos, ha bemagolsz 15-20ezer szót, attól nem lesz hibátlan emelted...
2016. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Nem tudom, honnan lehet tudni a választ erre a kérdésre.

Ha mondjuk összeszámoljuk az 1000 Questions 1000 Answers könyv szószedetében lévő szavakat (a középszintre és a felsőfokra/emelt szintre felkészítő könyvben is), az talán támpont lehet. Az azokban lévő szavakat se tudja az összeset mindenki, ezeket mondjuk levonhatjuk. Viszont sok alapszó meg azokban a szószedetekben nincs benne (mert azokat már mindenki tudja), így azokat meg hozzá kéne számolni. Így nagyon-nagyon leegyszerűsítve és durván kb. annyi szó kell, mint ahányat összesen az említett két könyv szószedete tartalmaz. Aránylag nagy eltérések is lehetnek ahhoz képest, de nagyságrendileg nagyjából jó eredményt kapunk.

De hogy ki és hogyan számolja össze, hány szavas szókincs kellhet pontosabban egy vizsgához, azt nem tudom.

Elvileg olyan 5000 szó körüli lehet, de azt Te sem fogod tudni összeszámolni, hány szót tudsz pontosan.

A szókincsen kívül más nyelvi készségek is nagyon sokat számítanak egy vizsgán, pl. a fogalmazás.

2016. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!