Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az baj ha iskolában brit...

Az baj ha iskolában brit angolt tanítanak nekem, itthon meg inkább az amerikait tanulom?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de a brit angol nekem nehezebb mint az amerikai.De ugye mindegy hogy melyiket tanulom meg?
2015. júl. 5. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit hirtelen összegyülemlettek az ezzel kapcsolatos kérdések. :-)


Ez iskolától függő. Vannak olyan iskolák, ahol brit angol alatt valami hunglish-kevert szörnyűséget oktatnak.


Csak a nagyon színvonalas iskolákban van az átlag tanár a fonetikára is tekintettel.

2015. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MIndegy, ez a lekevesebb.
2015. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amíg számodra megfelelő jegyeket kapsz, addig teljesen mindegy. Bár nem igazán tudom, hogy egy általános vagy középiskolás tanuló miféle jelentős eltéréseket találhat, ami miatt könnyebb neki a nyelvet tanulni.
2015. júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A brit angol azért nem értem mert össze-vissza hadarnak, nem lehet érteni a szavakat, meg olyan gyorsan beszélnek

Az amerikait tisztábbnak hallom

2015. júl. 5. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a kiejtés.
2015. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem. Hát akkor max a szöveghallgatással lehet némi probléma.
2015. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos amit nekem a suliba tanítottak,az valami amerikai-brit magyar kiejtésű keverék volt,így visszagondolva..

A tanárra akkoriba felnéztem,most meg az egyik legbutább embernek tartom,hogy még azt se tudta eldönteni,melyiket tanítsa,vagy lehet,ő sem volt tisztába a brit-amerikai különbségekkel,és amilyen kedve volt épp,úgy oktatta. Most kezdtem az egészet elölről itthon,kifejezetten az amerikai változatot. Nekem jobban tetszik. Ha a sulidban birtet tanítanak,akkor otthon le tudod ellenőrizni az aznap tanult szavakat,és te majd legközelebb már amerikai kiejtéssel fogod ejteni. Ennyi,meg lehet oldani ezt könnyen.

2015. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem baj, csak arra figyelj, hogy ne nagyon keverd, mert pl. nyelvvizsgán azt nem nézik jó szemmel.
2015. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A világ angol anyanyelvű beszélőinek negyede a "hivatalos" brit kiejtésen alapuló akcentussal beszél, ill. a brit írásmódot követi. Az idegen nyelvként angolt tanulók pedig országtól függően ezt vagy azt.


Attól, hogy valamelyik széles körben elfogadott kiejtés nehezebb, még meg kell tanulnod megérteni; kivéve, ha direkt ki szeretnéd zárni magad a társalgásból a fél világgal.

2015. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!