Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfok szóbeli témakör...

Angol középfok szóbeli témakörök TELC Bárkinek bármilyen tapasztalata van a TELC nyelvvizsgával kapcsolatban? Nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés

A feladattípusokat megtaláltam, de a témaköröket nem igazán. Egy leírás szerint a szóbeli elején egy általam előre kiválasztott témából prezentálok. Mik lehetnek ezek?

A levélírás feladatra is találtam olyat hogy csak hivatalos levél lehet, de olyat is, hogy csak személyes. sajnos sok a nem friss, elavult infó a neten, ezért kérem a segítségeteket!

előre is köszönöm!



2015. júl. 6. 12:39
 1/2 anonim válasza:

Hát én 2-3 hónapja raktam le középfokú TELC angol nyelvvizsgát.

1. Konkrét témaköröket nem ismerek, nálam az volt, hogy végig beszélgetés volt egy másik emberrel, először be kellett mutatkozni, majd az általunk kiválasztott témáról beszélni (lehet félreértetted amit olvastál. a szóbeli előtt van idő, 20 perc, hogy egy lapon összegyűjtsük gondolatainkat, piszkozatainkat, és ilyenkor megadják, miről fogtok beszélgetni, és az első témát választani lehet. van 2 lehetőség, nálam az egyik a kedvenc zenész, a másik valami a divatszakmáról, és az elsőt választottam.), közösen egy újságcikket kielemezni (sportolás fontosságáról szólt) majd végül megszervezni valamit (ez a legnehezebb szerintem). Asszem angoltanárom mondta is, hogy gyakran előfordul a szervezés, nekünk a cégünknek kellett valami 10 éves ünnepélyt megszervezni.

2. Érdemes megtanulni a hivatalos levél sablonszövegeit (I'm writing to you in connection with... stb ilyesmik), én csak azt tanultam meg, meg kitöltöttem nyelvvizsga előtt 6 nyelvvizsga gyakorlót, és mindegyikben volt benne hivatalos levél. 2 levél közül lehet választani, szóval szinte biztosra mondanám hogy lesz benne. Nekem is volt.

Ha még van kérdéset nyugodtan tedd fel örömmel segítek :)

2015. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszodat! sokat segít! magam próbálok felkészülni, egy hónapom van és kicsit be vagyok parázva :)

ha lesz kérdésem még írok :D

2015. júl. 7. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!