Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy válaszolunk ezekre az...

Hogy válaszolunk ezekre az angol mondatokra?

Figyelt kérdés

Ki nem iszik vizet ? Who doesn't drink water ? Erre hogy mondjuk azt,hogy :Én ? I,vagy me ? vagy ide az I do is jó ?


Ki szeret engem ? Who loves me ? Ide I,me,vagy I do ?


Ki kér csokit ? Ahogy emlékszem,ilyesmikre az angol anyanyelvű gyerekek Me-vel szoktak felkiáltani,de lehet rosszul emlékszem. Előre is köszi a válaszokat. Sőt írhattok is példákat ti is,hogy jobban megértsem,ezért is külön köszönet!


2015. júl. 6. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól emlékszel :)

Me-vel válaszolnak. Az I do furán hangzik de nem tartom kizártnak a használatát.

2015. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. válaszadó


És a többi mondatomra tudsz mondani valamit ? Azokra is jó a "me" ? Igazából nem akarom túlbonyolítani,legyen nyelvtanilag helyes azt csókolom.

Várom a válaszod.

2015. júl. 6. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyes angol nyelvtant szerint az I meg a ME nem cserélhető fel. Hétköznapi beszédben viszont elég gyakori és használják is az I helyettesítésére a ME szót.


Személyes névmás!!!!! mind a kettő viszont:

Az I -> Alanyi: I, you, he/she/it, we, you, they

Kérdés -> Ki? Mi?


Who doesn't drink water ? Ki nem iszik vizet ?

Én! Te! Ő! Mi! Ti! Ők! A kutya!


A kérdés hogy ki??? Tehát: I, you, he/she/it, we, you, they, Mi ?-> the dog


A me-> tárgyeset:


Kit? Mit? a kérdése


Love me! Szeress engem! Kit? Engem!

The dog followed me. A kutya követett engem. Kit? Engem.



Másik verziója határozó szerep eszközhatározó (kivel?) (mivel?)


With me -> velem

2015. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!