Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok megtanulni...

Hogyan tudok megtanulni angolul, ha kezdő vagyok?

Figyelt kérdés

Hobbiból szeretnék angolt tanulni, mert manapság elengedhetetlen az angoltudás.

Egy ideig sokat tanultam angolt, úgyhogy elég jó alapjaim vannak. De csak az alapok. Az alapfokú nyelvvizsgáig nem jutottam el.Vagyis nagyon kicsi a szókincsem. A disney, pixar stb. Felnőtteknek szóló is meséket sem értem meg még felirattal sem. A hallott szövegértés óriási probléma.

Ehhez mérten hogyan kellene angolt tanulnom?

Nincs lehetőségem: angol tanár, tanfolyam + külföldi út(de van kihez beszélni)

Nem igazán nyelvtani feladatok és magyarázatok kellenének, mint a legtöbb online oldal:)

Van ötletetek? Hogy tudnék megtanulni angolul? Fő cél a filmek eredeti nyelven nézése, youtube videók megértése lenne.

Köszi!


2015. júl. 7. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Folytasd a rövid yt videók nézését ( olyanokat amiket érthetsz akkor is kb ha a szöveg nincs is meg teljesen) Én rengeteg videót néztem (akoriban főleg smosht) egy videót többször, volt hogy 5 ször és egy idő után azt vettem észre, hogy tudok angolul:D Persze nekem angol óráim is voltak, de ott túl sok újat nem mondtak, max szavakat kellett tanuljak, de rengeteg szót és kifejezést, nyelvtani szerkezetet tanultam meg úgy, hogy észre se vettem a videókból. Szóval keress valamit amit szívesen nézel, a képi világa is informatív és nézd nézd és nézd:D
2015. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

5 perc angol


[link]


Speak English with Misterduncan https://www.youtube.com/channel/UC8pPDhxSn1nee70LRKJ0p3g


a Headway is nagyon jó


[link]

[link]

[link]


Meg legyen egy haver, vagy barát, akivel pl. angolul tudnál chatelni néha napján, vagy élőszóban beszélgetni.

Vagy menjél be egy könyvesboltba és nézd meg a kezdő angol könyveket, ha olcsó akkor meg is tudod venni.


De a legfontosabb a szókincs fejlesztése!

Szótárazz, minden ismeretlen szót, keress ki és tanuld meg, csak így tudod fejleszteni a szókincsedet!


Sok sikert! :)

2015. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!