Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol-francia vagy angol-német?

Angol-francia vagy angol-német?

Figyelt kérdés
A francia mellett szól,hogy tetszik,a német viszont hasznos. Melyiket tanulnád ? Angol az alap abból jó vagyok. Viszont kéne egy második nyelv is. Viszont a némettel már Dunát lehet itthon rekeszteni.
2015. júl. 11. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem azt kell tanulni amelyik jobban tetszik, sokkal élvezetesebb és gyorsabb lesz a tanulás ha azt tanulod ami érdekel. :)
2015. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ebben hogy Dunát lehetne a német nyelvet beszélőkből azzal nem értek egyet, mert olyan, aki igazán jól beszél németül szerintem viszonylag kevés. A német praktikusabb, mert sok munkahelyre kérik az angol mellett a németet is.
2015. júl. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Maximálisan az előző válaszadó véleményét osztom. Ha a cél egy üzletben is használható magas szintű nyelvtudás megszerzése, akkor itthon a német jobban használható. Ne hidd, hogy sokan beszélik. Legalábbis azon a szinten nem, ahogy kéne. Márpedig Magyarország elsődleges gazdasági partnere Németország , Európa legerősebb állama.

Ennek ellenére a franciát javaslom annál az egyszerű oknál fogva, hogy az tetszik jobban. Azt lehet igazán eredményesen tanulni, amit szeretsz.

A kettő amúgy sem üti egymást. Én németből már felsőfok felett vagyok és bár még mindig van hova fejlődnöm, tervezem, hogy elkezdek franciául tanulni. :)

Ha pedig nem célod közel anyanyelvi szinten beszélni, akkor pedig azért a franciát javaslom, mert a középszintű nyelvtudásnak nagy hasznát nem lehet venni, de mégis legalább élvezettel tanultad.

2015. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,úgy döntöttem mindkettőbe belevágok :D

Nem érdemes vele szórakozni,a német hasznos és kész,tanulni kell,a francia meg tetszik,ráadásul nem is rokon nyelvek,közük sincs egymáshoz,nem fog gondot okozni. Könnyítésként persze előbb németül alapfokon megtanulok,és utána kezdem párhuzamosan a franciát.

Nem vesztek vele semmit. :D

2015. júl. 13. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy gondolod.

Az előző válaszadó vagyok és annyi tanácsot szeretnék adni, hogy egyszerre ne tanulj kettőnél több nyelvet. Nekem volt, hogy egyszerre négyet tanultam, de kettőnél többre soha nem jutott időm. Középiskolásként főleg.

Én úgy tanulom a nyelveket, hogy egyszerre kettőt, a c1-es nyelvvizsga a cél, s ha az megvan, akkor a helyére jöhet egy új, az előzőt pedig olvasással tartom szinten.

De ahogy interneten utánaolvastam, minden 10-12 nyelven beszélő polyglott így csinálja: egyszerre csak egy, ha nagyon különböznek a nyelvek, akkor esetleg kettő.

2015. júl. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5


Köszi a tanácsot.

2015. júl. 14. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!