Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, német + Sspanyol és...

Angol, német + Sspanyol és francia milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

Angol és német nyelv után a spanyol és francia nyelv közül melyikkel kezdjem a tanulást, melyikkel könnyebb/érdemesebb kezdeni?


Franciául és spanyolul IS meg kell tanulnom, mivel 5,5 év múlva olyan országban szeretnék elhelyezkedni ahol vagy a francia vagy a spanyol nyelv kötelező.



2015. júl. 10. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy melyikkel kezded


dobj fel egy érmét:D

2015. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanígy vagyok. :) Német, angol megvan, most még akarok franciát, spanyolt meg esteleg olaszt. Franciát már egy éve elkezdtem itthon önállóan tanulni, szerencsére jó könyvet választottam, a nyelv nem olyan nehéz, mint amilyennek az elején tűnt (persze német meg angol után kicsit nehezebb volt ráérezni a logikájára). A spanyol (és az olasz is) állítólag sokkal könnyebb (kiejtést meg nyelvtant nézve), ezért is kezdtem franciával, túl akartam lenni a nehezén. :)

Szóval a lényeg, hogy tőled függ. Ha esetleg nincs olyan jó nyelvérzéked (bár ezt eléggé kétlem, mert már beszélsz két idegennyelvet), akkor érdemesebb spanyollal kezdeni, mivel a spanyol és a francia rokonnyelvek. Ha az egyiket tudod, akkor a másik könnyebben fog már menni.

Sok sikert, remélem valamennyittudtam ezért segíteni. :)

2015. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#2, te melyik könyvből kezdted tanulni?

2015. júl. 11. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Vida Enikő: LE NOUVEL ALLONS-Y (Lexika Kiadó)
2015. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. júl. 11. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!