Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gondolkodtam ma rajta elkezden...

Gondolkodtam ma rajta elkezdenék németet tanulni angol mellett. Lehet rendesen egyszerre 2 nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Nos tehát az a nagy helyzet, hogy angolt újra elkezdtem tanulni 5 évvel középiskola befejezte után újra és a középszintű nyelvvizsgára készülök egyenlőre otthon. Majd jövőre tervezek nyelvtanfolyamra is járni belőle. Ezt komolyan gondolom mert január óta rendszeresen minden nap képzem magamat ebből a nyelvből.

Viszont elkezdett érdekelni a német nyelv is (egy szót sem tudok németül, soha életemben nem tanultam).

Vannak emberek akik egyszerre tanulják a 2 nyelvet? Nem kavarodnak úgy össze a szavak és a mondatszerkezetek? Mert ettől tartok a legjobban, hogy így keverni fogom a szezont-fazonnal.

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! Tapasztalatok is érdekelnének.

Köszönöm!



2015. júl. 14. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én elsőben kezdtem a németet (olyan suliban, ahol mindent németül tanultunk), 5-ben az angolt mellé. Német után az angol könnyű volt, de mégis kevertem néha a két nyelvet. Szerintem a németet akkor kezd el, ha angolból megvan a biztos középszint, különben szerintem bele fogsz kavarodni. Legalábbis az a tapasztalatom, hogy itt, gimiben a németet második nyelvként tanulók eléggé keverik a két nyelvet, emiatt egyik sem megy igazán jól. Persze vannak kivételek is.
2015. júl. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon jó a duolingo.com.

Ha beállítod alapnyelvnek az angolt, tanultnak meg a németet, akkor mindkét nyelvet igen jól tudod tanulni és nem fogod keverni.

2015. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, tényleg látod erre nem gondoltam. Duolingoval kezdtem neki újra az angolnak is de azt már végigcsináltam és meg is kaptam az aranybaglyot vagy mit. :)

Ha angolul használom azzal már lehet más nyelveket is tanulni! Köszi!

2015. júl. 14. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Duolingót én is csak ajánlani tudom. A németet élesben is teszteletem Ausztriában. Megértettem őket és ők is engem.
2015. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem gimiben volt, hogy egy időben 5 nyelvet tanultam egyszerre. Angolból a suli mellett jártam külön is órákra, mert ezt tartottam a legfontosabbnak. Németből csak ötöseim voltak végig, de passzívnak érzem a tudásomat, mert még soha nem használtam. Nálam nem keveredtek. Vannak hasonló szavak a kettő között, de kevés. A nyelvtan eltérő, németben több igeidő van, az angol nem ragoz, a németben van négy eset. A latinban hat, egyes szláv nyelvekben, amelyeket tanultam ott hét volt. A magyarban meg kb. 30 eset van...
2015. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én négy nyelvet tanulok egy időben (angol, német, francia, finn). Németet mint anyanyelvet tanulom a suliban, meg több tantárgyam is németül van, angolt csak második nyelvként. Van némi hasonlóság a kettő között (itt nem csak szavakra gondolok), de azért elég jól el lehet különíteni a kettőt. Egy dologra figyelj majd, ha esetleg elkezded a németet: ne tanuld a két nyelvet közvetlenül egymás után! (Legalábbis én szép szerkezeteket hozok össze angolon, ami egy német nyelvű töri után van. :D )

Ja, és #5, a német nyelvben 6, az angolban 12 igeidő van, tehát az angolban van több (de szerintem te is csak elírtad, én meg most nem mindenáron okoskodni akartam ;) )

2015. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

"németben több igeidő van, az angol nem ragoz, a németben van négy eset"


Az angolban 12 tense van, a németben 6 Tempus. Az "igeidő" egy eléggé szerencsétlen magyar ferdítés, mert félrevezeti a nyelvtanulót.

Az angol "morphologically defective" nyelv, hiányos a morfológiája, de azért akadnak finomságok bőven:

I wish that she come.

Az angol eleinte nagyon könnyűnek tűnik, alapszinten szinte gyerekjáték megtanulni, a középfok már nehezebb, a felsőfokig pedig vért kell izzadni. Sokkal könnyebb a nulláról eljutni a középfokra, mint a középfokról a felsőfokra.

A német ezzel szemben már az elején odab*sz rendesen. Kacifántos igeragozás, erős igék, gyenge igék, vegyes igék, ilyen-olyan tőhangváltás, nulldeterminánsok, kétalakú determinánsok, háromalakú determinánsok, mellékmondati szórend, V2 szabály, melléknévragozás, erős és gyenge igekötők...

Németül még alapszinten is nehéz megtanulni makogni, a kiejtése pedig - és itt a szép, helyes kiejtésről van szó! - ugyanolyan nehézségű, mint az angol kiejtés. Persze, ebbe bele lehet kötni, árbájt, súle, bekómmen, mi ebben a nehéz? Az, hogy 10-ből 9 nyelvtanuló nem tudja helyesen kimondani a "bekommen" igét.

Ha németül tanulsz, akkor az elején az alapokat 100%-ig, szóról-szóra meg kell tanulni, az igeragozási, névszóragozási paradigmákat bevágni, nemeket bevágni, mert minden erre épül. Ha németből eljutsz egy biztos középszintig, utána már csak egy "kis" ugrás a felsőfok. Tehát az angol az elején könnyű(nek tűnik), aztán eldurvul, a német már az elején taccsra tesz, játszik az idegzeteddel, aztán ahogy elsajátítottad az alapokat, egyre jobban és könnyebben fogsz tudni haladni.

A két nyelvet lehet egyszerre tanulni, azonban tapasztalataim szerint:

- ha angolul tanulsz először, utána szépen meg lehet tanulni a német kiejtést

- ha németül tanulsz először, utána borzasztó fricc akcentusod lesz

Pár dologra oda kell figyelni, a bekommen igének semmi köze az angol become igéhez, a present perfect és a Perfekt szerkezet csak alaktanilag hasonló, a szenvedő szerkezet pedig szerintem nehezebb a németben, ugyanis sokféle passzív van: Vorgangspassiv, Zustandspassiv, Adressatenpassiv... míg az angol javarészt be-passive szerkezetet használ, néhanapján get-passive-et.

Ha konkrét kérdésed van, tedd fel nyugodtan, jól ismerem és folyékonyan beszélem mindkét nyelvet.

2015. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!