Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes megvenni Gaál Ottó...

Érdemes megvenni Gaál Ottó Kreatív nyelvtanulás című módszerét? Nektek bevált?

Figyelt kérdés
Jövő tanévben esedékes a továbbtanulás, és szeretnék alapfokú nyelvvizsgát tenni angolból. Tudom, hogy sokan úgy tartják nincs értelme, de én angol tagozatra szeretnék menni és személyes okokból is szeretném végigcsinálni. Az anyagot azért szeretném, mert jó nyelvérzékem van, de a mostani iskolámban nem szeretem a tanárnő módszerét, nekem túl lassú és monoton, valamint minél előbb szeretnék megtanulni felsőfokon angolul. Fontos nekem a nyelv, mivel Amerikában és Ausztráliában is vannak rokonaim és szeretnék hozzájuk kimenni jövő nyáron, de sajnos az nem megoldható,hogy ők tanítsanak, erről meséltem az egyik barátnőmnek és ő ajánlotta a módszert. Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 15. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
szvsz megvenni nem érdemes, mert a tananyag fent van a neten, simán letölthető. az meg, hogy mennyire válik be az egyén kérdése, nekem például túl monoton az, hogy mondatokat fordítgassak oda-vissza, de lehet neked beválna.
2015. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem vált be. Rettentő unalmas. Inkább a Youtube-ról, Duolingoról tanulok.
2015. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Túl sok benne a hiba és nagyon unalmas is.

Én inkább az Assimil Angolul könnyűszerrel-t ajánlom.

2015. júl. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment mindenkinek a zöld kéz!:)
2015. júl. 16. 16:03
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha valakinek el akarod venni a kedvét egy életre a tanulástól, akkor vegyél neki egy kötetet.

Szerintem ez pont az a módszer, ahogy tilos nyelvet tanulni. A nyelvet szeretni kell, rajongani kell érte, át kell élni, eggyé kell válni vele. Ilyen monoton módszerrel nem lehet. A legjobb, a természetes tanulási forma (olvasás, film nézés, játék a célnyelven). Én a felsőfokú nyelvvizsgáimat a nyelvtanulás iránti rajongásomnak és a szabadídőm hasznos eltöltésének köszönhetem (idegennyelven beszélek magamhoz, azon olvasok, lyrics videókat nézek, magyarul nem vagyok hajlandó filmet nézni stb...), s nem unalmas monoton anyagoknak.

Ha nyelvet akarsz tanulni, akkor olyan internetes tartalmakat fogyassz, ami anyanyelvieknek készült (filmek, könyvek, zenék). Sajnos alternatív tankönyvet nem tudok ajánlani, de a nyelvtanok átnézésére majdnem bármi megteszi, egyébként pedig az általam javasolt titkos módszert kell alkalmazni: rajongani kell a nyelvért és minél több időt - akár csak passzívan - vele tölteni.

2015. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is ezt csinálom, sorozatokat néztem(Pretty little liars, Vámpírnaplók, American horror story) előbb felirattal aztán most már egy két rész megy felirat nélkül is, ha valamit nem tudok kiszótárazom. Hát ezek szerint mégsem olyan jó ez a módszer, de a barátnőmnek bevált. Ez lehet azért is,mert megkérdeztem tőle és kiderült, hogy ő inkább a magolós típus.

Köszönöm a vàlaszodat és a tanácsokat, ment zöld pacsi!:)

2015. júl. 17. 23:37
 7/9 Roland0001 válasza:

Egy újabb "nagysikerű" rókabőrt is rólam lehúzni akaró cég.

Ha meg akarok tanulni egy nyelvet, beszélnem kell sokat, és kell, h vki javítsa, aki jól beszéli a nyelvet - ÉS - jó tanár.

Itt a módszer mondatok mechanikus biflázásáról szól, magolásról... no comment.

Ide írtam a tapasztalataimat a kreatívnyelv módszerről: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Angolul jól beszélek, hála az English-EVO módszernek.

Kár, hogy ők nem tanítanak spanyolt.

ha vki tud JÓ spanyol nyelvtanulási módszert, jó tanárt, szóljon.

2016. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az angolnyelvtanitas.hu oldalt ajánlom meleg szívvel.

Veled egyidős vagyok, második anyanyelvemként tanultam meg angolul, néhány "tanítványom" is van, akiknek az angolul olvasott (akár könnyített) könyvek segítettek a legtöbbet. Sok sikert!

2016. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egy nagyon jó könyv, ami összefoglalja az alap szókincset és nyelvtant, tökéletesen meg tudsz vele tanulni relatív rövid idő alatt (tőled függ csak, hogy mennyi időt szánsz rá naponta/hetente) beszélni, ki fogod magad tudni fejezni, el fogod tudni mondani, amit szeretél, nehézségek nélkül - az egyik előző hozzászólóval nem értek egyet. az anyag használata nem zárja ki a nyelv iránti lelkesedést. biztos alapokat ad, nem a kultúrára, hanem a nyelvre koncentrál. te emellé még simán nézhetsz sorozatokat stb. - de egyedül azokból nem fogsz tudni jól megtanulni egy nyelvet. az meg mindeninek más, hogy tanárral / csoportban / otthon egyedül tud jobban tanulni. ez a könyv az utóbbiaknak kedvez.
2016. dec. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!