Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 83%os középszintű német...

83%os középszintű német érettségivel mennyi esélyem van, hogy sikerül a nyelvvizsgám? Hova érdemes mennem? (ÖSD, Origo, ECL)

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de próbálok írni egy viszonyítási alapot. Én emelt szintű érettségiztem angolból tavaly, és a bizonyítványomba beírták, hogy az eredményem alapján ez egy középfokú nyelvvizsgának számít. Előtte való évben csináltam meg a középfokúmat, szerintem ugyanolyan nehéz volt mindkettő, és öt százalék eltérés volt eredményben a kettő közt. De ez emelt szintű érettségivel volt így, neked középszintű van, szóval, nem tudom. Attól is függ, milyen vizsgaszintre szeretnél menni, illetve hogy mennyit tudsz/készülsz rá, vagy hogy hány százalékra akarsz teljesíteni... Szerintem sikerülhet. Angolból Euro-zni voltam, ott csinálnak németből is vizsgákat, ha akarod, nézd meg, a honlapjukon vannak feladatok is.
2010. márc. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok önbizalom romboló lenni, de középszintűn nem nagy dolog elérni az ötöst. Én tiszta rossz voltam franciából gimiben, mindig hármas voltam és 85% lett az érettségim. De lehet, hogy te jó vagy németből csak nem úgy jöttek össze a dolgok, nagyon nehéz így megmondani. Max. megpróbálod egyszer, sokat nem vesztesz vele és ha nem sikerül tudod, hogy min kell javítani, sok sikert:)
2010. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat (:

mindenképpen megpróbálom, csak most már azt kéne eldöntenem hova menjek

2010. márc. 4. 23:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

www.nyak.hu

www.studentweb.hu --> itt rengeteg jó infót találsz a nyelvvizsgákról (időpont, helyszín, ár, témakör, jellemzés), kérdezhetsz is, kedvesek és bármire kielégítő választ adnak.. nekem ők segítettek megtalálni a számomra legalkalmasabb nyelvvizsgát .)


Vannak egynyelvű nyelvvizsgák, németből ilyen a Goethe, ÖSD, TELC, ECL. (hirtelen nem tudok többet :))

ezeknél csak német nyelven történik a nyelvvizsga, vagyis az utasítást németül teszik fel, neked a kérdésre németül kell válaszolnod.. Levélírásnál németül kapod az instrukciókat, szerintem célszerű többször elolvasni őket, mert pontatlanságért pontlevonás jár.. Van, ahol használhatsz szótárt középfokon, de nem jellemző. Utána kell nézni.

Ezt a fajta nyelvvizsgát azok teszik le, akik nem igazán szeretnek fordítani, hiszen egynyelvűnél nincs fordítási feladat. Illetve aki külföldre kíván menni akár dolgozni, akár tanulni, annak célszerű egynyelvű nyelvviszgát tenni, persze azt, amelyiket az iskola vagy a munkahely megköveteli. Goethe Institut és a TELC német vizsgaközpont, ÖSD osztrák, az ECL a PTE nyelvvizsgája.. Ebből kifolyólag a németek és az osztrákok ismerik, nemzetközileg is ismert, de külföldön nincs elfogadott nyelvvizsga hiszen ott nyelvtudás van.. :)

Ezek sem egyformák, érdemes nyomtatni belőlük 1-1 mintafeladatot, megcsinálni őket, és akkor már látod, hogy megy-e vagy sem illetve melyik a könnyebb számodra.


Kétnyelvű nyelvvizsgák magyar egyetemek-főiskolák nyelvvizsgái (BME, TársalKODÓ --> KJF, ITK Origó --> ELTE, Pannon --> Pannon Egyetem, EURO)

Ezeknél magyarul teszik fel az utasítást és a kérdést, neked a német szöveg alapján magyarul kell válaszolnod. A levelet persze németül kell írni :), de magyarul adják meg szempontokat. Fordítási feladat általában van, ez nem mindegyikre jellemző, ezért tanácsolom, hogy ezekből is nyomtass és az alapján meglátod melyik milyen, hiszen nincs 2 egyforma nyelvvizsga!

Az biztos, hogy a nyak honlapján feltüntetett nyelvvizsgákért jár pluszpont, ha felvételizel főskolára-egyetemre, és a felsőoktatási intézmények is elfogadják őket, de persze utána kell járni mit követel a suli (van, ahol szaknyelvi nyelvvizsga kell, nem csak általános középfok)


Középfokon tehetsz szaknyelvi nyelvvizsgát is, de annak nagyon sok fajtája van, pl.: orvosi, jogi, idegenforgalmi, üzleti, műszaki.. ezek általában diplomához vagy munkához kellenek, középfokú nyelvismeret szakmai szókinccsel.. talán nehezebb a szóbelije, mint az általánosnak, de ha diplomához és munkához kell, akkor talán ez a kézenfekvőbb és megszokottabb :) persze nem egy középiskolásnak (bár nem tudom mi vagy, csak sejtem :))

Az is biztos, hogy a középfok B2 jelöléssel van, ez a szint az EU-ban általánosan elfogadott, tehát mindenki tudni fogja kb mennyire tudod a nyelvet. Vannak könnyebben letehető vizsgák és vannak mumusok, de ahány nyelvvizsgázó, annyiféle tapasztalat és vélemény. Én azt tanácsolom nézz meg valamennyit az intézmények honlapján, és dönts az alapján. Szinte minden nyelvvizsgarendszer adott már ki gyakorlókönyveket nyelvvizsgákra, érdemes ezeket is beszerezni, és olyan tanárt választani, aki ismeri a vizsgát. Ha nem, akkor meg kell ismertetni vele :)


Remélem tudtam segíteni, eredményes vizsgázást a továbbiakban!


A középszintű érettségi egy erős alapfok, rá kell még gyúrni a középfokra + vannak elég körülményes tételek (környezetszennyezés, családi kapcsolatok...) Próbálj megcsinálni egy próbatesztet, abból meglátod milyen eredménnyel sikerül.

2010. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, de kicsit off:

tegnap 23:14-nek: te voltál angol emeltezni, lehetett szótárt használni?

2010. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán sikerül. Három éve nyelvvizsgátam le, azóta is tanárhoz járok. És most a próbaérettségit 84%ra írtam meg. Mondjuk azt nem tudom, hogy baszhattam el ennyire, de a kérdésedre válaszolva van nyelvvizsgám. ECL.
2010. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
23. 14-es vagyok. Angol emelt szintűn lehet szótárat használni, de csak a fogalmazás- és levélíráshoz.
2010. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megijeszteni, de nekem a középszintű német érettségim 92%-os lett, de nem sikerült a nyelvvizsgám...
2010. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én most voltam ECL-en, sikerült. Nem vagyok egy nagy ász németből, de pl. a középszintű érettségim az minimális készüléssel 96% lett. Az ECL vizsgára emelt szintű érettségi feladatokkal készültem fel, nem szakadtam bele a tanulásba, nem volt tanárom, 79% lett. Remélem tudtam valamennyit segíteni! 18/L
2010. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!