Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A franciák manapság leggyakrab...

A franciák manapság leggyakrabban mely jövő és múlt időket használják az írott és beszélt nyelvekben?

Figyelt kérdés
Elhatároztam,hogy a nyáron megtanulom az összeset,ami kell.A passé composé,l´imparfait,futur simple,futur proche a listán van.Mi kell még?

#francia-idő
2015. júl. 16. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt van az összes francia igeidő- és mód:

[link]

Én a legegyszerűbb, az -er végű "manger" (ennni) igét írtam be, de a felső kockába olyan igét írsz, amire szükséged van.

A jövő- és múltidőn kívül azonban van egy csomó egyéb tudnivaló is ahhoz, hogy olvasni vagy beszélni tudj.

Miért akarsz franciául tanulni, ha nem indiszkrét a kérdés?

2015. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát,igazából nekem a francia egyelőre hobbi.Akarok majd belőle egyszer egy középfokot.Jogásznak készülök(még gimnazista vagyok),így talán egyszer komolyabban is használnom kell majd jogi/üzleti szinten.
2015. júl. 16. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Passé simple,írott szövegekben (irodalmi,történelmi) használják csak, úgyhogy olvasáshoz hasznos lehet és általában nem tanítják gimis anyagban

A subjonctif-ot és a conditionnel-t is érdemes még megtanulni.

Ajánlom ezt a könyvet: [link]

Francia szakra járok ELTE-n és mindenki erre hivatkozik :D

2015. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!