Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak egyedül?...

Hogyan tanuljak egyedül? Magántanár, tanfolyam kilőve, ezeket hagyjuk is.

Figyelt kérdés

Egyedül szeretnék nyelveket tanulni, de ha megtanulom, megértem, gyakorlok is, egy pár nap után elfelejtem. (Nyilván majd naponta szeretnék tanulni, de még eddig akármikor elkezdtem, közbejött valami.) Ha több feladatot oldok meg, könnyebben/tovább megmarad majd bennem?


Illetve szavakat nem tudok úgy tanulni, hogy leülök és csak azokat tanulom, viszont amíg sok ismeretlen szó van, addig úgy sem, hogy szöveget fordítok. Akkor hogyan érdemes elkezdeni?


És milyen jó módszerek vannak kezdőknek, ami nem tömény tanulás? Mint pl. filmnézés, zenehallgatás, levelezőpartner, de ezek kezdőknek ugye nem mennek.


(Most konkrétan olaszról van szó, de később más nyelveket is szeretnék tanulni.)


2015. júl. 18. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Amikor én elkezdtem filmeket nézni angolul, én se értettem meg. Egy 40 perces epizódot 150 percig néztem, mert majdnem minden jelenetet le kellett fordítanom. Aztán ez úgy rövidült egyre jobban. Inkább a sorozatot ajánlom, ahol ilyen 20 perces részek vannak. Kevésbé fárasztja le az embert, filmnél pedig fenn áll a veszélye, hogy a felénél ráunsz az angol miatt.
2015. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha megvannak az alapok pl. facebookon vannak csoportok, akik szintèn tanulnak vagy anyanyelvűek és velük dumálhatsz. a szavak tanulására ott vannak a szókártyák, de a beseggelést nehéz elkerülni.
2015. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!