Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdtem angolt tanúlni, de...

Elkezdtem angolt tanúlni, de úgy érzem magyar nyelvű emberként soha nem fogok megtanulni írni angolul; mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a magyarban kilehet következtetni még azt is, ami màshogy írandó egy picit. Az angolban nincs mankó sem. Ha diktàlna egy ismeretlen szót, mégcsak elképzelésem sem lenne hogyan írjam. Tudnàtok egy màsik nyelvet ajànlani, ami a magyarhoz hasonlóan következetesebb és keresett, hasznos nyelv is? Nekem fontos, h. tudjak írni is. Akkor is ha hallàs utàn kell írnom. Ez az angol nagyon elvont nekem. Köszi.

2015. júl. 22. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Menj el szivni hippi . Meg angolul sem tudsz megtanulni,akkor hogy akarszegy nemetet vagy franciat megtanulni. Elkepeszto mennyihulyevan.
2015. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Az angol egyik leglogitkátlanabb nyelve. Mit vársz egy olyan országtól amely szinte mindent fordítva csinál?


A németet ajánlom, következetesebb a kiejtése. Itt a "H" valóban "H", az "A" az "A" v. "Á". És nincsenek olyan hülyeségek, mint az éjdzs, ej, bi és társai... :D

2015. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell leszólni a kérdezőt. Nem mindenkinek ugyanaz a nyelvcsalád fekszik. Hiába mondják sokan, hogy az angol a legkönnyebb, nekem pl. nem. Jó, van belőle nyelvvizsgám, de akkor is jobban mennek más nyelvek, nyelvcsaládok. Még a németet is könnyebbnek, logikusabbnak találom. A legkönnyebb nekem a japán, utána az orosz, majd a kínai.
2015. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdezőnek a németet ajánlom. Már csak a kiejtés végett is. De az orosz sem egy nagy ördöngősség, ha megtanultál írni-olvasni a ciril betűkkel. Ez kb. 1-2 hét.
2015. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

" Meg angolul sem tudsz megtanulni,akkor hogy akarszegy nemetet vagy franciat megtanulni. Elkepeszto mennyihulyevan."

Elképesztő, hogy olyan szólogat be, aki magyarul nem tud rendesen. A saját anyanyelvén.

2015. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Német. Szinte ugyanúgy írod, mint hallod!
2015. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hàt nézegettem most a németet. Nem könnyű, de màr az első szabàly megtanulàsa utàn a szavakból önàllóan egy pàr mondatot megtudtam fogalmazni. Az íràsa tényleg jó. Na erről beszéltem.
2015. júl. 22. 16:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Meglepődnél, ha azt írnám, van az angolban mankó?
2015. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miért, van mankó? Kívàncsi vagyok, ha igen. Elàrulod a titkàt?
2015. júl. 22. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!