Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segít valaki nyelvvizsgaügyben?

Segít valaki nyelvvizsgaügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeptembertől leszek végzős és ez év végéig szeretnék majd nyelvvizsgát tenni az általam tanult nyelvekből (angol-német). Mivel még nem vagyok tájékozott ebben annyira, valamint csak most kezdek el keresgélni nyelvvizsgázók után, ezért szükségem lenne a tapasztalatokra. Gyakran hallom a nyelvvizsgákról, hogy az egyik csak állami, a másik nemzetközi, a harmadik meg akkreidált-nem akkreidált stb, pontosan ezek mit takarnak? Azt nagyjából tudom, hogy a nagy nyelvvizsgázó helyek közül az Euroexam és a BME állami, a Telc és az ECL meg nemzetközi, de ezeket hogyan értelmezzem?

Ha államira megyek, akkor az azt jelenti, hogy a nyelvvizsgával később csak itthon tudok állást szerezni, de külföldön nem?

Ellenben ha nemzetközi megyek, akkor az ellentetjét jelenti, hogy csak külföldön hasznosítható, de itthon nem?

Ezenkívűl azt is megosztanátok légyszi, hogy ti melyiken voltatok és az mennyire volt nehéz?!

Ha segítenétek ezekben a dolgokban, én nagyon hálás lennék, mert akkor több téren is lenne tájékozottságom!

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2015. júl. 23. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha továbbtanulsz egyetemre, akkor érdemes akkreditált nyelvvizsgát csinálni. Ezeket elfogadják idehaza, és továbbtanulásnál pluszpontot kaphatsz érte. Legalábbis 3 éve, mikor felvételiztem, így volt..


Ha valahol tényleg szükséged lesz a nyelvhasználatra (munkahelyen), akkor majd szóban kikérdeznek ;-) Tökmindegy, milyen papírod van róla.


Ha pedig külföldi egyetemre szeretnél továbbtanulni - én most megyek ősszel ki - , akkor egyedül a IELTS (AC) és valamely TOEFL nyelvvizsga lehet a megfelelő - országtól és egyetemtől függően. Lényegében elég ennyit tudni.


Én TELC-et (2011), és IELTS AC-t csináltam. Mindkettőre önállóan készültem fel, noha voltak a telc-esnél különtanáraim. Igazából nekem egyik sem segített/tett hozzá annyit, amennyit saját magam elszántásból tanultam. A IELTS-re, melyet rá 4 évvel tettem le, idén, ahhoz már egyáltalán nem mentem el különtanárhoz. Sikerült mindkettő, elsőre. Nem vészesek, de gyakorolni (s kitölteni mintavizsgákat!!) célszerű :)

2015. júl. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És a Telcen milyenek a vizsgáztatók?

Nagyon szigorúak?

2015. júl. 27. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!