Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsgáról írtok...

TELC nyelvvizsgáról írtok véleményt?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem.

Egy napon van a szóbeli+írásbeli?

A szóbelin másik diákkal kell vizsgázni?

Nehéz a magnója?


Írjatok szintet és nyelvet is,légyszi.

Köszönöm


2015. júl. 25. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, egy napon van. De mindenki be van osztva egy adott időpontra szóbelon, tehát nem kell reggeltől estig ott ülni.

És igen, egy másik vizsgázóval szóbelizel.

A nehézség relatív. Kinek mi az erőssége.


Angol B2

2015. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem egy napon volt a szóbeli/írásbeli, de ez már 3 éve volt, lehet, hogy azóta máshogy megy.

Igen, másik diákkal kellett, beosztás alapjàn.

Nem volt nehéz, bár kinek mi a nehéz :D szerintem az egész nyelvvizsga magyon könnyű volt..


Német/B2

2015. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Még pár dolog érdekelne: hogyha másik diákkal vizsgáztok,akkor nem fordulhat elő olyan,hogy az egyik jobban tudja,mint a másik és ezért az egyiknek nem sikerül?Úgy értem,hogy ha tud beszélni mind2,csak az egyik jobban beszél és ezért a partnere úgy tűnhet,hogy keveset tud.

Vagy ilyen nincs?

És,mi a helyzet,ha tegyük épp az ellenkezője,tehát a partner beszél rosszabbul és éppen ezért nem mindig érti mondjuk amit mondunk?


Még nem voltam olyan vizsgán ahol másik diákkal kellett beszélni,ezért kérdezek ennyit.

Én eddig csak origós szóbelin voltam.Szerintetek így is sikerülhet egy telceset csinálnom?

Most még nem tudom mikor mennék vizsgázni,de egyébként vagy ősszel vagy decemberben.Még sok mindentől függ.

2015. júl. 25. 12:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam,hogy ősz vagy december,mert még azt sem döntöttem el,hogy telc-re megyek-e.
2015. júl. 25. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Ettől én is féltem, nem tudhatod kivel osztanak be:/

Az én partnerem rosszabbul beszélt, mint én, de attól még nekem hoznom kellett a saját szintemet. Mivel kaptok egy témàt és arról kell beszélni, ezért mindkettőtöknek lesz ideje a beszédre és akkor úgyis kiderül mennyire tudsz. Illetve van az elején bemutatkozás, meg nekem volt valami szituációs cucc is, hogy pl a boltban mi lenne és akkor én voltam a vevő, a másik meg az eladó. Itt is mindketten rákényszerültök a beszédre és a vizsgáztatók rutinosak, kiszűrik, hogy mennyire beszélsz jól :)

2015. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Benne van a pakliba, hogy a másik fél jobb/rosszabb, mint te, de attól te még tudsz ugyanúgy beszélni/kommunikálni. Nem tudom, hogy németen, hogy mennek a dolgok, de angolon a TELC szóbeli nagyon könnyű. Én speciel rengeteg nyelvtani hibát ejtettem (volt olyan, hogy ige helyett főnevet használtam). De azért próbáltam eléggé sokat beszélni, minden infót elmondani stb és ~80%-os lett.

Plusz angolon az elején a "bemutatkozást" nem pontozzák, az csak nektek bemelegítő, hogy oldódjon a feszültség (és ez tényleg hasznos, 2 perc alatt fullra sikerült lenyugodnom).

2015. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A TELC szóbelihez még annyit hozzátennék, hogy a magnó hallgatási részt a szóbelivel eggyütt pontozzák vizsgán szóval nem elég 40 prezentációt + pár szituációs cuccot bemagolni, ha a magnó 39% os és 100 % os ra beszélsz akkor az bukás simán.
2015. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magnót csak egyszer lehet meghallgatni, de nekem nem volt nehéz. Ha elég angolt hallgatsz a mindenapokban simán meg lehet csinálni.
2021. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!