Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes alapfokú angol...

Hol érdemes alapfokú angol (szó és írásbeli) vizsgát tenni? Diplomához lenne szükség rá.

Figyelt kérdés

Igen, még elég az alapfokú is. Hanyagság miatt régóta ott pihen. 100 órát lehúztam egy tanfolyamon, de még nem érzem elég stabilnak a tudásom. Irásban már egész jól megy. A sokak által félt Rigó utca tesztfeladatai nem voltak vészesek, az Euroexam vadnak tűnt.

Köszönöm a tippeket!!



2015. júl. 25. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen mindegy.Az alapfok nevetségesen egyszerű. Mellesleg nem tudom milyen szakon vagy de én még ilyet nem hallottam hogy az alapfok elég lenne. Felvètelikor sem ér semmit és a későbbiekben sem fog.(munka, miegymás).A Rigó utca meg persze hogy nem nehèz.Alapfokon.Nèzzèl meg egy középfokú tesztet...
2015. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a 2000-es évek környékén a diplomához nyelvvizsga se kellett.

szóval most a kérdés nem az, mennyire felesleges az alapofú tudás/papír, és hogy ki és miér fogadja el, vagy nem is hallottunk róla, hanem az:


hol érdemes letenni, ahol relative a legjönnyebb?

esetleg milyen könyvből érdemes rátanulni?

2015. júl. 25. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:
BME egynyelvű. Ezt nézd meg. Ez még középfokon is borzasztó könnyű, alapfokon gondolom még könnyebb.
2015. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre senki nem fog tapasztalatból válaszolni, mert az alapfokú nyelvvizsga nem divat. Ha az origo tetszett, akkor menj arra, az egy tisztességes vizsga. Van felkészítőkönyv, próbafeladat a honlapjukon, tudod magad ellenőrizni. Nem kell hozzá nagy tudás, szerintem az már neked megvan.
2015. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kösznömöm a válaszokat, jogos, alapfokra manapság senki nem gyúr, mivel sehol nem elvárás..


akkor BME nézendő? esetleg Telc, vagy más?

2015. júl. 25. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Origó középfokon nem könnyű menet a teszt és a fordítás miatt, alapfokon elég egyszerű (egy sincs ezek közül!), csak nagyon egyszerű szövegértés és egy levélírás, meg még valami közvetítési feladat. [link] itt találod a B1 szint feladatait. Alapfokon szerintem egyszerűen teljesíthető vizsga.
2015. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is Origot javaslok. Egy tanítványom egy éve tanult nálam, heti 1*2 órában. Harmatgyenge volt, én nem is javasoltam neki a vizsgát, de ő megpróbálta, és átment.

Szóval nem lehetetlen.

2015. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, megpróbálom novemberben az origót, remélem egynyelvű.


van valami kiadványuk mintafeladatokra, amit érdemes megvenni?


az oldalukon sajnos csak egy vizsgaminta van fent.

2015. aug. 5. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!