Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvet angolul vagy...

Az angol nyelvet angolul vagy magyarul kell tanulni?

Figyelt kérdés

Tehát az angol alatt úgy értem hogy a tanulásba nincs semmi magyar, csak angol

Magyar alatt meg azt hogy szavakat lefordítani, meg magyarul megtanulni az angol nyelvtan szabályokat.

Tehát melyikkel kell?


2015. júl. 25. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy kell. Ha valaki nulla tudással kimegy külföldre élni, akkor nyilván csak angolul fog rá ragadni a nyelv. Esetleg ha valamelyik szóra nagyon kíváncsi, kikeresi szótárból. De hazai környezetben ezt nem lehet megcsinálni (bár hallottam már olyat, hogy a Cartoon Networkről tanult meg a gyerek angolul), itthon meg fogja keresni a magyar jelentést, és a nyelvtant is magyarul fogják magyarázni neki. De az a cél, hogy minél inkább az angol (vagy más) nyelvűség felé tolódjon a tanulás folyamata is, később tehát egynyelvű szótárok, képes szótárok (vagy akár google képek) és angol nyelvű nyelvtankönyvek használata felé.
2015. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én meglátásom,hogy

Pl.: van maga a fenyőfa,mint objektum,amit jellemez egy csomó minden,hogy tűlevele van. Erről van egy fogalom a fejünkben. Ez a fogalom tartalmazza,hogyan néz ki,milyen illatú stb, a sok tapasztalatot együtt.

Ehhez később hozzájön,hogy hogyan nevezzük az anyanyelvünkön.

Amikor viszont suliban tanítják,akkor előbb csak a magyar szó és az angol szó között alakul ki kapcsolat. Amit el kell érni,hogy direkt kapcsolat alakuljon ki az angol szó és a fenyő,mint fogalom között.

2015. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Röviden,amint lehet,ahogy első is írta,érdemes elhagyni a magyar jelentést.
2015. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!