Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A 8. osztály végére milyen...

A 8. osztály végére milyen igeidőket kell tudni? Milyen fokú angoltudás kell 8. osztály végére/9. osztály elejére?

Figyelt kérdés

Hülyeségnek tűnhet, hogy már nyár közepén ilyenekkel foglalkozok, de most hetedikben nem minden úgy sikerült, ahogy kellett volna nyelvből. Erre az egészre azért vagyok így rágörcsölve, mert kinéztem magamnak egy kéttanos sulit, ahová már szinte most is mennék szívem szerint :)

Szeretnék kicsit foglalkozni nyáron az angollal, egyrészt hogy ne felejtsek sokat, másrészt hogy kicsit előredolgozzak. Így talán könnyebb lesz (és nem csak kerekített négyes leszek...)


2015. júl. 25. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit eddig tanítottak. Nézd meg, hol fejeztétek be, aztán onnan folytasd magadtól.
2015. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ezzel nem segítettél valami sokat :)
2015. júl. 25. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát mit vársz? Ez iskola, osztály, képzés függő. Nem olyan nagy dolog kinyitni a könyvet, és megnézni, mi a következő lecke, amit tanulnátok év elején. Na, kezd azzal, ha semmi jobb dolgod nincs így nyáron. Én alapból 8.-tól kezdtem el angolt tanulni, de két év volt kb. az igeidők megtanulása. Nem tudom, ez az első vagy 4. osztálytól kezdve milyen ütemben megy. De nem olyan nehéz kitalálni, mondom, nézd meg a következő évi könyvet, boltban neten akárhol, és tanuld azt, pont azt is akarod a kérdés alapján tenni.
2015. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó, nem haragudj. De (ad 1) mivel nincs meg a könyv, nem tudom megnézni, (ad 2) a neten hiába keresek rá, nem csicsergi el a leckéket.

Kitalálni meg nem könnyű, nemcsak mert több "idő" van, hanem mert nem sorban tanuljuk.

Nekem elég lett volna egy volt nyolcadikos pár szava, nincs szükségem az ál-ségítségedre. De azért köszönöm

2015. júl. 25. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Épp az előbb mondtad ki, hogy lehetetlen választ adni a kérdésedre. Nem ugyan olyan sorrendben tanítják. Csak mert valaki ezt meg ezt tanulta 8.-ban, attól még neked taníthatnak mást. Könyvesboltban biztosan meg fogod találni a sorozat következő részét, amiből tanultok, és ott meg is veheted. Vagy egy teljes, nem pont órára szánt tankönyvet vegyél, amiben a legfontosabb dolgok le vannak írva, és kezd el olvasgatni. Nem is akkora nagy baj, ha nem pont a 8.-os anyagot tanulod meg, lévén később a többi igeidőt is ismerned kell. Tehát nem jársz rosszabbul azzal se, ha találomra kiválasztasz egyet. Nálam a sorrend egyszerű jelen, egyszerű múlt, egyszerű jövő, fokozataik, present perfect jelen, folyamatos jelen, present perfect múlt, majd jövő, a maradékot már eléggé rendszertelenül tanultam meg. Ha ennyire kell, válassz ki egyet, amit még nem ismersz, aztán ess neki annak.
2015. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom hogy ezt a könyvet vedd meg:

[link]


Ez értelmesen, logikai rendbe veszi végig az igeidőket és egyéb nyelvtani dolgokat.

20 db hogy úgy mondjam tétel van benne, ebből 12 igeidő plusz a szenvedő szerkezet, műveltetés, függő beszéd, feltételes mód stb. + 70 kis apróság címen benne vannak a többesszám, segédigék használata, különféle mondatformák.


Ha az első 20 dolgot nézem, abból nyilván sokat tudsz is, bár attól függ hogy mióta tanulod az angolt akkor a nyári szünet végére ha minden nap foglalkozol vele kívülről-betéve tudni fogod. Abból meg hátrányod nem lesz ha pl tudod a csúnya magyar fordításban a folyamatos befejezett jövő időt is (future perfect continuous tense) :)

2015. júl. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!