Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből hallás utáni szövegér...

Németből hallás utáni szövegértést (B2-es szintre) hogy lehet a leghatékonyabban fejleszteni? Ez az oldal, amit találtam jó?! (Kivéve film-/sorozatnézést, azt ne! )

Figyelt kérdés

Tanultam középiskolában 2 és fél évet németet, nagyon jól ment, mindig 5-öst kaptam, most egy évre félbeszakítottam, de újrakezdem. Most annyi választ el a német nyelvvizsgától, hogy még fejlesztenem kell a szókincsemet, a nyelvtan nagyon jól ment régebben, de felelevenítésre szorul pár dolog belőle, de ezeket meg tudom oldani könnyen, csak idő kell hozzá...


A legnagyobb problémám a magnós feladatokkal van mindig, ezek sose sikerülnek. Angolból kevébé voltam jó, mint németből, abból se ment a magnós. Úgy érzem, hogy a hallás utáni szövegértést sehogy sem tudom fejleszteni, hiába bővítem a szókincsemet, nem amiatt nem megy, olyan mondatokat se értek meg, amiket olvasva pédául simán megértek. Két német könyvemben van néhány ilyen feladat, de nem jutottam vele semmire, 5-10 pontból mindig csak 1-2 pontot étem el, mikor kijavítottam magamnak.


A "nézz filmeket és sorozatokat" ötlet angolból nem vált be, nem értek belőlük semmit, végignéztem angolul például a Trónok harca 1. évadát, most németül is néztem egy részt, de semmit nem értek belőle, ez nem segített, nem is fog, időpocsékolás.(Annak a sorozatnak amúgy is elég nehéz a szókincse szerintem.)


Arra jutottam, hogy ez csak úgy sikerülhet, ha találok egy olyan weboldalt, ahol szövegeket lehet hallgatni, közben meg le is va írva, és lehet követni szemmel, és így hozzászokhatok a szavak kiejtéséhez, hogy megértsem kiejtve őket.

Ezt találtam: [link]

Itt könnyű szövegek vannak (3-4 szó ismeretlen csak belőle). A szöveget meg lassan, németül olvassák fel. Ez jó szerintetek? Valami más ötlet esetleg?



2015. júl. 27. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Angol nyelven, angol felirattal nézd a filmet! Nálam így fejlődött. Nekem is nehezen ment.
2015. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Márpedig akkor is a sorozatok fejlesztik a legjobban. Nemtudom mi a fenét vártál 1 évadtól. Én az 5. évadnyi Odaát után kezdtem javulást érezni. A 9 évad Odaát, 5 évad Walking Dead, 10 évad Farm, ahol élünk megnézésének hála, már majdnem minden filmet értek, felirat nélkül is. Pedig amikor még nem néztem sorozatokat, szinte semmit nem értettem.
2015. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Németet pedig 1 hónapja tanulok és simán kihallom a szöveget. Duolingó + online sorozatoknak hála.
2015. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!