Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből tudnátok olyan...

Németből tudnátok olyan könyvet ajánlani, ami jól összefoglalja a középfokú szint nyelvtanát? Illetve ismertek olyan könyvet, ami a közép-, illetve a felsőfok szintjét is magába foglalóan társalgási témákkal foglalkozik, szószedettel?

Figyelt kérdés
10 éve szereztem középfokú nyelvvizsgát németből, viszont azóta nem használtam a németet, így sokat felejtettem. Most akarom elkezdeni az ismétlést, először magamtól szeretnék visszajutni a középfok szintjére, aztán majd tanárral a felsőfok lenne a cél (most még a középfok szintjét is elég messzinek érzem).

2015. júl. 29. 22:31
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Én ebből a könyvből készültem szóbelire (igaz, az emelt érettségi volt, de eredetileg a könyv nyelvvizsgára készít fel) - biztos lehetsz benne, hogy minden témát kimerít. :)


Nyelvtanos könyvem külön nem volt, a tanárom viszont ebből készített fel:

[link]


Valamint a Szabó Katalin féle "Wer? Was? Wo? Wie?" és a "Was? Wann? Womit? Wozu?" könyveket is felhasználtuk - ezeket próbáltam beszerezni, de már akkor is lehetetlen volt, szóval végül könyvtárból kölcsönöztem ki.

2015. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!