Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origót vagy Telc-et válasszam,...

Origót vagy Telc-et válasszam, nyelvvizsgahelyen azt mondták Origó könnyebb jóval, de én meg az ellenkezőjét hallottam, csak írásbeli angol középfokra mennék?

Figyelt kérdés
Azért ez a kettő, mert ezeket lehet lehet letenni a lakóhelyemen. Csak közép angol írásbelire megyek, szóbeli megvan. Én eddig a Telc-et szerettem volna választani,mert kevésbé nézik a nyelvtant és nincs fordítás, ami sokszor igen nehéz, de a nyelvvizsgahelyen meg azt mondták, hogy az Origót válasszam, mert jóval könnyebb, mint a Telc. A TELC az ott dolgozók szerint nehezebb, nem lehet szótárat sem használni és kevesebben mennek át.Ez most teljesen elbizonytalanított, más hitben voltam. Mit gondoltok?

2015. júl. 31. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Telc. Az Origó rémesen nehéz tud lenni, ha peched van. A telc sikerült nekem közel 80%-ra, másfél hónappal a 28% origo nyelvvizsgám után. Gondolom, ez mindent elmond. Ha csak a papír kell, és nem kikötés, hogy honnan hozod, akkor ne szivasd magad feleslegesen!
2015. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. júl. 31. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Abba is érdemes belegondolni, hogy ahol szótárat használhatsz, ott a kérdés is nehezebb, hisz nem a szótárazást akarják látni, hanem a mögötte levő tudást. Az origo nyelvtani nagyon. A férjem is így járt amúgy. Origo-n csinálta a felsőfokú írásbelijét. Olyan feladatot kapott fordításnak, amit a felkészítő tanfolyamon már megcsináltattak velük, ott remek eredményt ért el, a nyelvvizsgája pedig nem sikerült. Pedig nem először látta a szöveget (mivel újságból vették, véletlenül pont ugyanaz volt). Nincs jó tapasztalatunk az ORigo-val.


Ha a szókincsed megfelelő, szótár nélkül is boldogulsz, és a Telc-en nem kell fordítani, nem adják a szavakat a szádba. Általánosan megérthető szövegek vannak, egyáltalán nem drámai.

2015. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz,ne szívasd magad feleslegesen. Origo-n jól kell tudni fordítani,fogalmazni,nyelvtant nagyon tudni. Szerintem sokszor túlzásba esnek a szigorú pontozással. Nagyon megutáltam ezt a vizsgatípust. Mondom ezt úgy,hogy itt csináltam a komplex közepet,és a szóbeli felsőfokot.
2015. aug. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
TELCre menj
2015. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!