Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az első kérdés arra gondol...

S.Iza kérdése:

Az első kérdés arra gondol hogy milyen személyiség?

Figyelt kérdés

Van két kérdés. Az egyik így hangzik: What is your father like?, a másik pedig így: What does your father look like?

Megnéztem hogy a "to look like something" kinéz vmilyennek, olyan mint vmi stb. jelentésssel bír. Ebből arra következtetek hogy a második kérdés az inkább a külső megjelenésre kíváncsi. Az első kérdés viszont inkább arra gondol hogy milyen személyiség? Egy könyvben láttam a két kérdést és a válaszok szinte megegyeztek. Esetleg nincs is nagyon közte különbség? Nem nagyon értem.



2015. júl. 31. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A második egyértelműen a kinézetre utal, az első kérdésre pedig lehet a külső illetve belső tulajdonságokkal is válaszolni.
2015. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lefordítod a két mondatot, akkor kb. ezt kapod: az első mondat "Milyen az apukád?", a második pedig "Hogy néz ki az apukád?". Ebből ki lehet következtetni, melyik kérdésre milyen válasz adható.
2015. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Így már értem. Köszönöm szépen. =)
2015. júl. 31. 17:01
 4/4 anonim ***** válasza:
What personality is he?
2015. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!