Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet lenne érdemes...

Milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
Angolból megvan a felsőfokú szóbelim, most készülök az írásbelire. Németből is szeretnék ugyanerre a szintre eljutni két éven belül, de a középfokig mindenképp. Nagyon szeretek nyelveket tanulni, állítólag van is hozzá tehetségem, ezért szeretnék mellé még egyet. Mérnöki pályára készülök, és mindenképp valami olyat szeretnék, aminek később hasznát is tudom majd venni. A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!

2015. aug. 2. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szten az angol,német mellett a francia a leghasználtabb Eu.-ban.Nekem abból van nyelvvizsgám az angol mellett most a németre hajtok :) Talán néhány mérnöki szakkifejezés is franciául van (de nem biztos:)
2015. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen mérnök. Ha számítástechinkával kapcsolatos akkor nagyon ajánlom az oroszt. Jó nyelv, szerintem azzal csak jól járhatsz..:)
2015. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. aug. 3. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig gépész, akkor mindenképp a németet érdemes erőltetni.
2015. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy felsőfokig, ne állj meg középnél. Azon túl pedig valamilyen ázsiai nyelvet érdemes, főleg a japán-kínai-koreai hármasból.
2015. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!