Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelv: ha megtanulom az...

Olasz nyelv: ha megtanulom az alapokat könyvből, utána fejleszthetem magam netről is, vagy kifejezetten nyelvvizsgás, érettségis könyvekből?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy pl. megveszem a Giro d'Italiano első részét,és ha tudom ami benne van,az ad(na) egy alapot,utána meg esetleg olvashatnék a neten,vagy gyakorolhatnék nyelvvizsgás könyvekből.Olyan rengeteg pénzt nem akarok költeni az olasz tanulásomra,és csak érdeklődésből,hobbiból tanulom,így azt sem bánom ha esetleg nem tökéletesen beszélek.Meg később folytathatom másképp is a nyelvet,ha mégis úgy döntök hogy "teljesen" meg akarom tanulni.

2015. aug. 7. 09:38
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyi előnyöm van,hogy franciául már tudok(tanulok) ,az jól is megy,tehát ez a második újlatin nyelv lenne nekem.
2015. aug. 7. 09:41
 2/2 geohunter válasza:

Szia

Szerintem jobb, ha netről fejleszted magad, mert a kifejezetten éretségire, nyelvvizsgára felkészítő nyelvkönyvek eléggé elmélet orientáltak, szárazak, unalmasak. Baromi sok nyelvtan, szabály, kevés gyakorlattal. Persze az alap nyelvtant mindenféle képpen meg kell tanulni, de ha az már megvan akkor csak a beszédkészséget és szókincset kell fejleszteni, ami szerintem sokkal könnyebben megy úgy, ha olyan nyelvi anyagokat szerzel be, olyan témákról amelyek téged is érdekelnek. Ezt neten való olvasással és youtubozással tökéletesen el lehet érni. A legjobb, ha idővel sikerül felvenned egy anyanyelvi emberkével a kapcsolatot pl itt: interpals.net

Tapasztalatból mondom, én jól beszélek spanyolul és egy percet nem töltöttem nyelviskolában. Az alapokat egy ősrégi nyelvkönyvből szedtem fel, utána a többi már szinte magától jött. Nekem persze könnyebb dolgom volt, mert feleségem spanyol anyanyelvű.

2015. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!