Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kifejezetten a valós, mindenna...

Kifejezetten a valós, mindennapi Angol beszéd elaszticitáshoz ismertek jó tanárt?

Figyelt kérdés

Angolul szeretnék megtanulni beszélni (gondolkodni), társalgási szinten.

Célom a beszéd élsajátítása és nem a vizsga, vagy a nyelvtan alapos ismerete, mert nem szeretnék úgy mondatokat alkotni, hogy a nyelvtani szabályokon gondolkodjak percekig, hogy mi a helyes szó sorrend, ezzel is blokkolva a folyamatos beszédet.

A tanfolyamokon tanított (erőltetett) angol nyelvtan, magyar magyarázatával (ige, rag, segédige) kicsit sem jutottam közelebb az angol beszédhez, sem ahhoz, hogy mondatokat tudjak alkotni. (nyelvtanilag helyes mondatokat).

Az eddigi tanfolyamok és magántanári órák nem voltak hasznosak, mert lényegében azokat a szavakat, mondatokat használom, amiket valahol olvastam, vagy egy turistától láttam és hallatom, hogy úgy mondja az adott szituácíóban, vagy épp valamelyik angol nyelvű filmből ragadt rám, hogy abban úgy mondták az adott szituációban. De mindenképpen az marad meg bennem jobban, amihez hangilag és képileg is összetartózik, ezért sok filmet, és videót nézek és hallgatok. Ill van pár bemagolt általános mondat, amit használok egy beszélgetés során.

Négy éve tanulom a nyelvet, szinte minden nap, 1-3órát, bár igaz, hogy munka mellet, meg nem is már vagyok túl fiatal és a pénzem is végleges, nem tehetem meg, hogy kipróbáljak 100 tanárt, vagy tanfolyamot.



#nyelv #beszéd #tanár #angol #nyelvtanúlás.
2013. nov. 13. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem együtt minden angoltanár saját magát fogja ajánlani, nyilván.


Ha esetleg nem engem választasz magántanárnak (és nem jársz el hozzám Rákospalotára) akkor jobb ötletem van, mindenkinek ezt javaslom:


Járj ki a városba és aktívan keresd a lehetőségeket arra, hogy külföldiekkel találkozz, rászorulj a velük való beszélgetésre. Van sok nemzetközi szervezet, akik szívesen látnak vendégül, témaindító kiselőadásaikra, illetve irányított beszélgetésekre, akár ingyen is. De ha jobbat nem találsz ki, akkor csináld ahogy én:

az utcán sétálva minden olyan turistára csapj le, akiről látszik, hogy segítségre szorul. Gyakran tévelyegnek bizonytalanul, térképpel a kezükben, böngészve az utcanévtáblákat,.... Légy bátor, és szólítsd meg őket, ajánld fel segítségedet alkalmi idegenvezetőként. Abban a pillanatban már gyakorolhatsz is velük! :)

2013. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a rugalmasság?
2013. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nemzetközi egyetemi projekteken és nyári egyetemeken tanultam meg normálisan angolul, de nyilván ez nem opció egy dolgozó embernél. Viszont a hatása akkor is ennek a legjobb, érdemes lenne keresni angolul beszélő társaságot a környéken, Budapesten biztosan van sok ilyen.
2013. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, de nem BP-en élek. Valóban beszélni kell, sokat beszélni.

De miként tanuljak arra, hogy magamt jobban kitudjam fejezni?

Tanuljak kész mondatokat? Mi az ami elősegíti az önálló mondatalkotást? Amit aztán a beszéd során tudok alkalmazni.

2013. nov. 13. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Mert turista azért akad nagyobb városokban is. Én ha vidéki lennék, valószínűleg felkeresném a legközelebbi helyeket, ahol van idegenforgalom: Valamilyen panziók, üdülők, múzeumok stb mindenhol akadnak. Esetleg még kisegítő/takarító munkát is keresnék ilyen helyeken... (Némethez szerintem ez is lesz a saját megoldásom a következő szezonban.)


Nem tudom, mit dolgozol, de ha fix munkahelyed van, előfordulhat, hogy a cégnek vannak kapcsolataik külföldi partnerekkel, vagy valamilyen céllal támogatnák is a nyelvtanulást. Ha jó fejek a főnökök, hajlanak rá, hogy bizalomgerjesztőbb, ha (pld gyárlátogatáskor) a külföldiek a sima melósokkal is tudnak beszélgetni egy kicsit. Vagy továbbképzések, nemzetközi konferenciák vannak.


Szóval Budapesten kívül is lehet megoldás, bár nyilván több kreativitással kell keresni és több idő befektetésével megvalósítani.

2013. nov. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

<< Tanuljak kész mondatokat? Mi az ami elősegíti az önálló mondatalkotást? >>


Szerintem olvass sokat. És az se baj, ha eleinte csak egyszerűbb, second hand ponyvaregényeket, neten blogokat.

2013. nov. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg 'hallgasd a gyakorlatban', ez alatt azt értem, hogy nézz meg számodra érdekes TED talkokat, esetleg csinálj meg online egyetemi kurzust (Edx, coursera) ami még papírt és tudást is ad.
2013. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!