Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Néhány kérdés a Telc nyelvvizs...

Petru$$h kérdése:

Néhány kérdés a Telc nyelvvizsgáról. Tapasztalatok a legutóbbi vizsgáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőhét pénteken megyek középfokúzni, de nagyon félek tőle. Valaki, akinek már van tapasztalata benne, tudna néhány szót mondani róla?

Megcsináltam a felkészítőkönyvben lévő feladatokat, és azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a vizsgán nehezebb feladatsort kapunk, mint ami a könyvben a volt?

Úgy hallottam, hogy most a telc megnehezítette a feladatokat, és sokaknak emiatt nem sikerült a vizsga, szóval jó lenne néhány vélemény, a legutóbbi vizsgáról.

Előre is köszönöm a válaszokat! :-)


2015. aug. 8. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Én voltam március végén (Angol B2 komplex, de csak a szóbeli sikerült), aztán voltam június végén (akkor ugye csak írásbeliztem és sikerült is). Nehéz megmondani, hogy nehezebb/könnyebb élesben. Én mind a kettőt nehezebbnek éreztem, gondolom azért is mondják, hogy a felkészülés során 70-80%-ra kell törekedni. De közre játszik a stressz is.


Amikor először mentem, ott rontottam el, hogy a felkészülés során nem csináltam úgy végig 1 komplett feladatsort sem, hogy egyben (nem láttam, hogy bele fogok e férni az időbe). Csak feladatonként méregettem az időt. És a vizsgán sikerült elég rendesen kifutni az időből. Másodszorra főleg ezen csiszoltam és ott már a vége előtt 20 perccel teljesen készen voltam.


Talán, ami egyértelműen nehezebb volt, az a magnó. Lehet csak én fogtam ki így, de ugye eleve zajos volt a felvétel (háttérzaj stb) és nem is beszélt tisztán egyik fél sem, épphogy sikerült elérnem a 40%-ot. A szóbelit kifejezetten élveztem, elég sok nyelvtani hibát vétettem, de próbáltam minél jobban kifejteni 1-1 gondolatot (80%-os lett).


Még annyi, hogy ne lepődj meg, ha a levélnél a feladat szövege nem kér címzést stb (márciusba és júniusba se kértek), közben az összes felkészítő feladatnál beleírták. Meg persze megcsavarják néha a dolgot (e-mailt kell írni).

2015. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia, én is az Augusztus 14. Pénteki vizsgára megyek.

Már voltam Júniusban, ott meglett az Írásbeli része, szóval most megyek a szóbelire 2. alkalommal.


Komplexre mész? Ha igen akkor az írásbelire a Leveleket nagyon tanuld be mert azzal könnyen át lehet menni írásbelin hiszen 45 pont, erre nagyon gyúrjál rá.

Fontos még a szövegértés része ott törekedj rá hogy 5 ből 3 meglegyen, Ha a nyelvtant nem is tudod a levéllel lehet korrigálni, szóval én a helyedbe szövegértésre+ levélre gyurnék nagyon mert az írásbeli vizsgán ezek a buktató része, és a nyelvtant csak nagyjából nézd át a 12 igeidőt+ conditionals + pár nyelvtant még hozzá.

Melléknevere is szánjál időt mert a nyelvtani behelyettesítésnél rengetegszer láttam, hogy nyomatják.


Szóbeli az gáz mert TELC-en jelenleg a Magnóhallgatás része a szóbeli vizsga részben kap pontozást szóval ha 100 % ra felelsz és 39% a magnód akkor az egy szóbeli bukás a magnó miatt. Ha kiváncsi vagy még vmire ezek alapján akkor tudok még részletesebb infót is adni később.

2015. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
70%

Hali.


Szerintem sokkal nehezebb volt a nyelvvizsgán kapott feladatsor.

TELC-es e-learningben megcsináltam minden feladattípusra körülbelül 20-20 feladatot, valamint ezen kívül is néhány teljes nyelvvizsga feladatsort. Átlag 80-90% mindig meg lett, de pl. írásbelinél sose használtam ki a 90 percet. 60-70 perc alatt maximum sikerült befejezni mindig.

Na a nyelvvizsgán júniusban sajnos kifutottam az időből, mivel a 2. nyelvtani feladatot be se tudtam fejezni teljesen. Ettől függetlenül jól sikerült az írásbeli rész, mert meg lett 80%, de tényleg nagyon igyekezni kell. Pláne, hogy még az answer sheeten be is kell satírozgatni a helyes megoldásokat. Erre nagyon figyelj. :-)


A listening az írásbeli után rögtön következik, szünet nélkül.

Nekem ez ment a legjobban mindig, ezért ettől abszolút nem féltem, aztán meg majdnem emiatt buktam el a szóbelit. Majdnem 90% lett a konkrét szóbeli, de a magnó éppen 40%.

Vizsga előtt a beszéd résztől féltem, mert a magnó úgy gondoltam, hogy sima ügy. Ehhez képest fordítva sült el.


Gyakorolj sokat és sok sikert! :-)

2015. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Melyik felkészítőkönyvet használtad? Mert a 2012-es valami rohadt könnyű, ellenben a 2011-es és a 2009-es kiadással, úgyhogy nem tudom ezeket a dolgokat hova tenni... Én is jövőhéten megyek, és ez eléggé felbasz, hogy az egyik érezhetően könnyebb mint a másik.
2015. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
70%

Figy én a 2011 es TELC által kiadott Tóth László féle könyvet szereztem be van benne 8 teljes feladatsor + 4 CD

Megoldókulccsal együtt a végén.

De a júniusi írásbeli vizsga az 2x nehezebb volt, főleg a nyelvtani behelyettesítős része, na az durva volt. A könyvben szereplő mintafeladatok ahhoz képes gyerekjáték.


szerintem az a TELC-es könyv jó arra , hogy megszokd milyen soorendben melyik feladatot kell megoldanod és mire mennyi idő van illetve hogy melyik vizsgarész mennyi pontot ér. De ha csak egyedül abból tanulsz sztem az kevés nagyon.


Én még hasznát vettem az OXford-os Intermediate tankönyvnek+ munkafüzetnek (Solutions a neve)

Különösen ajánlom hiszen a munkafüzet végén teljes megoldókulcs található a kulcsfontosságú nyelvtani tipusfeladatokra.

2015. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hűha, nem is számítottam rá, hogy ilyen gyorsan ennyi és ilyen bő választ kaptam, úgyhogy köszönöm szépen! :-)

Ma volt az írásbeli próbavizsgám, ami jól sikerült, bár az is a felkészítőkönyvből volt. Nekem is ez a 8 tesztes+4 cd-s könyvem van, és én is nagyon könnyűnek találtam, éppen ezért kérdeztem, hogy a feladatok élesben ehhez képes mennyire nehezek. Kicsit rám ijesztettetek most, de nem is baj, legalább tudom, hogy nehezebbre számítsak.

Szerencsére a leveleket megtanulgattam, bár az ilyen állásra jelentkezősök nem igazán akarnak menni :/ A feladatlapokat én mindig időre csináltam és általában háromnegyed-egy óra alatt végeztem vele, de ugye az stressz nélkül volt. Remélem nem fogok kifutni az időből.

A magnótól viszont megijedtem, mert az nem megy olyan szuperül, ahogy szeretném.

2015. aug. 11. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is holnap megyek, a telces könyvből csináltam meg az összes feladatlapot, általában 70%-osak lettek.

Fogalmam sincs, hogy ez elég lesz-e (persze átnéztem a nyelvtant is..). Izgulok is.

Majd írd le, hogy sikerült a vizsga.

2015. aug. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!