Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC B2 tapasztalatok?

TELC B2 tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Írjatok légyszi tapasztalatokat, mi volt a legnehezebb? Miben buktatok el? Mire kell a legjobban odafigyelni, felkészülni?

2015. aug. 9. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor először mentem, akkor az időbeosztásom volt nagyon rossz írásbelin. A gyakorlás során a feladatok megoldásának idejét külön-külön mértem, de egy feladatsort egybe sosem csináltam meg. Ebbe buktam bele, ki is futottam az időből és az írásbeli nem is sikerült. Viszont a szóbelire meglett elsőre (magnó szerintem nehéz volt a felkészítő feladatokhoz képest).


Másodszorra főleg az időbeosztáson csiszoltam és meg is lett az eredménye, 20 perccel a beadás előtt már teljesen végeztem a feladatokkal. És sikerült is.


Mind a két írásbelinél a nyelvtani feladatok voltak a nehezek (felkészülésnél 80% körülire írtam ezeket, vizsgán 50% lett - de ugyebár ebből nincs minimum pontszám).


A levél mind a kettőnél ~75% lett, ott nem nagyon volt problémám, időbe bele lehet férni, csak ne írj feleslegesen többet, hiszen nagyobb eséllyel találnak nyelvtani hibát.

2015. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sokat gyakoroltam a típusfeladatokat, az írásbelim 85% körül lett, a szóbelim max pontos lett, viszont a hallásértést kicsit elszúrtam, de az én hibám volt, ezért összesítve 87% lett.

Ha tényleg a típusfeladatokat gyakorlod, akkor menni fog.

2015. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Írásbeli megcsinálható, szövegértés ha megyen 60% ra ha a nyelvtant el is rontod a levél korrigálja elég szépen hiszen 45 pont a levél. A nyelvtan pedig 30 pont összesen.

Írásbelin én a legelső szövegértési feladatokra koncentráltam nagyon + a levél mintákat vagy 40 darabot megírtam, állás pályázatit, e-mail kommentet, panaszlevelet, információ kérőt is. A júniusi Angol B2 vizsgáról van szó, ezeket csináltam és meglett a szóbeli simán. 103 pontom lett a 150 ből de a nyelvtannál valami 7 pont lett a 30 ból, de az nem volt nekik probléma.


Szóbeli a felelet az olyan átlagos nehézségű témák voltak.

De a magnózás az például nekem nehéz volt nagyon nehezen ment többnyire csak tippeltem, de le is rontotta a %-ot.


Ha csoportba készültetek a vizsgára és náluk vettétek az órát szerintem akkor nem bontják meg a csoportot és maradtok ismerősök között azonos terem azonos ismerős vizsgázók. De ez csak egy tipp ,de van alapja arra fel mondom.


Angol b2 júniusi pár téma ez volt szóbelin:

gyerekkori emlék,ruházat, öltözködés

Környezetvédelem, környezet szennyezés

party szervezés, napenergia, napelemes kocsik

állatmegőrző nyitása, rendezvény szervezés

2015. aug. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 monstera válasza:
Szia! ez attól is függ, hogy milyen nyelvből mész. Nekem az angol sokkal könnyebben ment mint francia,ez főleg írásbeli feladatok szövegeinél, és szóbelinél érzékeltem, kevésbé mentek rá nyelvtanra, inkább beszédközpontú vizsga a Telc, ami azért is jó, mert nem baj, ha valamt nem tudsz, de ha beszélsz folyamatosan, és körülírod értékelik. Az írásbeli feladatok közül levélnél szoktak a legtöbben elbukni, mivel figyelni kell időre 30 min és mit kérdez a feladat és megérted-e miről kell írni, lényegretörő egy-két összetett mondatot különböző igeidőkkel és nyelvtannal érdemes beleírni, hogy lássák képben vagy, de túl hosszú és bonyolult dolgokat ne írj, mert abba belekötnek, és levonják pontokat. Szóbelinél párban vagytok beosztva érdemes vizsga előtt kiszámolni kivel leszel és bemutatkozó részt átbeszélni, meg kicsit jobban megismerkedni, ne élesben menjen.
2015. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!