Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki idegen nyelvet tanul az,...

Aki idegen nyelvet tanul az, hogy szokta tanulni a nyelvet? Le ül otthon és minden 1-es szót be magol vagy van valami könnyebb megoldás is?

Figyelt kérdés

Németet tanulok ha ez fontos.De nekem az nem nagyon megy ,hogy csak magolok ,mert akkor az előzőt (amit tanultam) azt el felejtem.És így egyet előre 2-őt hátra felállás van.

<:S


2010. márc. 8. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
A szövegeket kell olvasni, ha nem abban van a szó, akkor rajzolni, mondatba foglalni, hangosan kiejteni, cédulákat gyártani, állandóan ismételni.
2010. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az igekötöket (be, ki, le, fel, el), ha a szó előtt van, egybe írjuk a szóval (bemegy, kijön, leszáll, felnéz, eltűnik) =)

Csak azért mondom, mert egyesek ezek miatt nem vesznek komolyan.

Én mondatokat szoktam tanulni, mert úgy jobban megragad, mintha a szavakat magolnám be =)

2010. márc. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A német nagyon nehéz nyelv. Én Ált. Isk. első osztálya óta tanulom, egyszerűen belém van nevelve... Azt tudom tanácsolna (ha teljesen kezdő vagy), hogy a nyelvtant tedd először tisztába. A német nyelv nagyon logikus és lekövethető. Utána jöhetnek a szavak amiket szerintem igenis magolni kell (kártyákkal mi elsőben tanultunk xD)
2010. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én spanyolt és angolt tanulok (angolt 7 éve, spanyolt még csak szeptemberben kezdtem).

Én leginkább a spanyollal szenvedek mert ugye az angolra már rá van állva az agyam. De a szavakat be kell magolni, nincs mese...Próbálom ilyenkor valamihez kötni a szavakat, amiről eszembe jutnak. Vagy ha nem tudom megjegyezni, akkor sokszor leírom ugyanazt a szót, így a fejembe megy.

A szabályokat pedig értelemszerűen fel kell fogni, meg kell érteni. Ha nem megy, járj korrepetálásra vagy külön tanárhoz, sokat segít!

2010. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az adott nyelven hallgatok rádiót, nem baj ha nem értem meg, csak 1-2 szót elkapok. Így rááll az agyam a nyelv 'hullámzására' hol vannak szünetek, hogy megy a hangsúly, stb.

Olvasok az adott nyelven. Regényeket, honlapokat, dalszöveget.

Filmeket nézek az adott nyelven - életszerű helyzetek és kiejtés

Nem árt azért egy nyelvkönyv is, mert mégse árt az összeszedett dolgokat tisztába tenni, rendszerezni.

Írok az adott nyelven. Én pl. a naplómat szoktam, pár mondat, nem sok, de így legalább hozzászokok, meg a családtagok ha véletlenül beleolvasnak, nem értenek semmit úgyse ;)

Néha az adott nyelven gondolkodok, esetleg fordítok magamban, így rájövök, hogy mit nem tudok még, illetve hozzászokok hogy az adott nyelvet használom.

Külön szavakat nem szoktam tanulni, de van egy kis füzetem, amibe a kifejezéseket, idiómákat gyűjtögetem, bár ezt csak mostanában szoktam. Mindig egész mondatokat írok ki, így könnyebb.

Sok sikert!

2010. márc. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha csak magolsz úgy soha az életbe nem fogod megtanulni. Nyelvet így nem lehet. Felsőfokúm van, de a mai napig nem tudom azt az egy füzet szót amit régen bemagoltam. Ha tanulsz egy szót, mondj el vele legalább 4-5 mondatot. És naponta ismételd újabb mondatokkal.
2010. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én 4 éve tanulok angolt iskolában. az osztály kezdő csoportjában kezdtem és most már haladó csoport egyik legjobbja vagyok, úgy hogy itthon egy percet sem tanultam. Ellenben sok filmet és sorozatot néztem felirattal, és szinte észre se vettem milyen gyorsan ragadnak rám a szavak és a kifejezések. 1-2 évvel később már felirat nélkül néztem és szinte mindent értettem. most emelt szinten fogok érettségizni. természetesen az iskolában való angol nyelvtan tanulása nélkül nem menne így, de a szavak magolását ez tökéletesen helyettesíti. annyi a különbség hogy nem rajtad múlik milyen szavakat tanulsz meg.
2010. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én rájöttem, hogy ha olyan témájú szövegeket olvasok, filmeket nézek, ami érdekel, akkor sokkal jobban megmaradnak a szavak, kifejezések

így nagyon sokat lehet tanulni

2010. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi mindent ki próbálom a legtöbb tippet :) még a 6. válaszolótól kérdezném ,hogy a németek kb. 2500 szót használnak és azt mondtad ,hogy minden szóval 4-5 mondatot mondjak.Akkor 2500 szó×(mondjuk)4 mondat=10.000 mondat :D elég durva
2010. márc. 8. 21:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát de gondolom nem egyik napról a másikra akarod megtanulni azt a 2500 szót.
2010. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!