Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik nyelvvizsga (német, alapfok) könnyű/nehéz?

Figyelt kérdés

Nézelődöm én is, de szívesen olvasnám mások tapasztalatait is. (Diplomához kellene egy alapfokú...)

Köszönöm a válaszokat. :)



2015. aug. 16. 08:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
40%
Diplomához a középfok a minimum, alapfokkal nem mész semmire.
2015. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%
Az alapfokú nem nehéz
2015. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Elsőnek: nem mondod, komolyan? Naháááát. Nem is tudtam eddig. Micsoda meglepetés. - Köszönöm, de nem tettem fel olyan kérdést, amire válaszoltál.


Második: Köszi, igen, tudom, hogy könnyű, de csak 2 hónap tanulást szánok rá, ezért keresem a legkönnyebbet.


Nem szeretem a német nyelvet, de ezt tanultam középiskolában 4 évig, így ebből vizsgázni tűnik a legcélravezetőbbnek.

2015. aug. 16. 10:33
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
"Diplomához kellene egy alapfokú", már bocsánat de én erre válaszoltam (1. vagyok)
2015. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Az nem volt kérdés, az tény... Szóval nem volt mire válaszolnod. Köszönöm a figyelmed.
2015. aug. 16. 15:54
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
Egyén függő szerintem. A német egy nagyon nehéz nyelv, sok a dialektus is, ettől függetlenül szerintem bármelyik nyelvből könnyű elérni egy alapfokot. Továbbá alapfok nem elég a diploma megszerzéséhez, nekem egy szakmaival bővített középfok illetve egy felsőfok kellett a diplomához, de az alap egy középfok bár ez szak függő. De az alapfok az nem elég. Németből az alapfok kb annyi, hogy eltudod mondani, hogy ki vagy, illetve beszélsz a családodról, számolni tudsz stb...
2015. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi. :) Nem tartom egyszerű nyelvnek én sem, ezért érdeklődtem volna, hogy melyik vizsgát könnyebb letenni. Nem akarok sok időt belefektetni.


(Tudom, hogy másokat egyszerűbb ostobának nézni, és nem mást feltételezni, de oka volt annak, hogy miért az alapfokot kérdeztem. Aki rájön, az kap zöldet :D )

2015. aug. 16. 20:32
 8/29 anonim ***** válasza:
55%
Ha könnyűt szeretnél ami hasznos is akkor az angolt ajánlom, 6 hónap alatt egy középfokot ellehet érni a 0-ról ha minden nap keményen tanulod.
2015. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Most komolyan? Angol. Középfok. Hát ki kérdezett erről?! Én ugyan nem.

Magyartanár leszek, de ennyi embert, aki nem bír szöveget értelmezni?! Hihetetlen. Semmi olyat nem kérdeztem, amire válaszoltatok.


Csak szerettem volna tapasztalatokat/véleményeket olvasni német alapfokú nyelvvizsgákról.

Köszönöm szépen a tanácsokat. Nagyon hálás lennék egy érdemi hozzászólásnak. :)

2015. aug. 16. 22:16
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés ember csinál németből alapfokú nyelvvizsgát... Ebből adódóan kicsi a valószínűsége, hogy pont olvassa ezt egy olyan.


De miért nem töltesz le egy feladatsort, és győződsz meg te magad arról, hogy milyen nehéz?

2015. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!