Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokból felsőfok, alapfokb...

Középfokból felsőfok, alapfokból középfok? Lent

Figyelt kérdés
sziasztok, két éve tettem le az orosz középfokú nyelvvizsgát, és szeretném nemcsak leporolni ezt a tudásomat, hanem felsőfokra is fejleszteni. Emellett elkezdtem németül tanulni, alapfokú szint szerintem már megvan, ebből pedig szeretnék középfokot. Az egészre másfél évet adtam magamnak, bár a németet jó lenne kevesebb mint egy év alatt felhozni. Mindezt munka mellett tenném, ahol az angolt napi szintem kell használnom ( abból felsőfokúm van). Igazából tudom, hogy rengeteg anyanyelvi műsort kellene olvasnom, hírt hallgatnom, nyelvtant átvennem, a lényeg azon van, hogy szerintetek hogyan rendszerezzek? Milyen tanulási rendszert kellene felállítanom, hogy hatékony legyen, és elérjem időn elül ezeket a kitűzött célokat? Napi egy órát tudok hétköznap, hétvégén valamivel többet tanulásnak szentelni.

2015. júl. 13. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvasni, filmeket nézni, beleértve a youtube-on található dokumentumfilmeket is, és mikor már feljött a szókincsed, vagyis tudod azokat a szavakat, amikről előtte fogalmad se volt, akkor megvenni a német vizsgafelkészítő könyvet, és azt végigcsinálni. Oroszból nincs felsőfokon, de ha íly módon tudod a nyelvet, akkor anélkül is megy. Jobb híján egy-két emelt szintű érettségit érdemes megxsinálni, hogy mégis legyen valami vizsgafeladat. Illetve a Puskin intézetnek vannak tesztjei a honlapján, de azok nem a magyar vizsgarendszerhez passzolnak. Az 1000 kérdés 1000 választ mindenesetre használd, van orosz és német is.
2015. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Németből melyik vizsgakönyvet illetve nyelvvizsgát ajánlod?
2015. júl. 13. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Én angol-oroszos vagyok, az én kedvencem a BME, de népszerű vizsga az euro is (az nincs oroszból).
2015. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!