Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon jó angolosoknak, mi...

Nagyon jó angolosoknak, mi ennek a pontos jelentése?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:


A potential issue is in the case of you winning the lottery, and then attempt to travel to the United States using a nonimmigrant visa (like a tourist or work visa) before your Green Card is issued. If this is the case, it may disqualify you from nonimmigrant visa options.



Even if you don’t win the lottery, it is advised that you disclose that you applied to the lottery when applying for a nonimmigrant visa. This would need be an automatic bar to being granted a nonimmigrant visa, but it does mean your application will be under extra scrutiny as you have now demonstrated intent to live in the United States.


Azt a részét nem értem pontosan, hogy itt milyen kockázatról beszél pontosan.....tehát ha a zöld kártya igénylése ELŐTT akartam már kimenni az usa-ba ás úgy nem kapom meg a zöld kártyát vagy fordítva, a zöld kártya igénylése után, illetve meg nem nyerése után már nem kapok semmilyen engedélyt/vízumot/esta-t kimenni?

Tehát mi a kockázata a zöld kártya igénylésnek a leírtakban?



2015. aug. 17. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy probléma lehet abból, ha nyersz, és utána (and then) megpróbálsz az USÁ-ba beutazni nem bevándorló (pl. turista vagy munkavállalói) vízummal, mielőtt még kiállították volna neked a zöld kártyát.


Azért várjunk meg még egy választ.

2015. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első szövegrész:

Ha megnyered a lottót, de még azelőtt kiutaznál, hogy megkapnád a zöldkártyát, akkor lehet hogy ezt nem engedik mert kizárják a más lehetőségeket ( turista és dolgozó vízum).


Második szövegrész:

Ha nem nyered meg akkor is érdemes nyíltan kezelni, hogy jelentkeztél a lottóra mikor vízumért folyamodsz. De emiatt alaposabb vizsgálatnak fognak alávetni, mert ezzel kifejezted a szándékod az USA-ban való életre.

2015. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is így értettem, de nem voltam benne biztos.
2015. aug. 17. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Nos, ha nem haragusztok meg, kissé összevissza lett itt a helyzet. Pláne, hogy két ellenkező értelmű fordítás van, és a kedves kérdező azt írja, hogy ő is úgy értette.  De melyiket? 

Itt az én variációm, de mondjuk szerintem ez a helyes:

Ha nyersz, és utána, de még mielőtt megkapnád a méregzöld kártyát, megpróbálsz beutazni más jogalapon (turista vagy munkavállalói), ebben az esetben ugorhat a zöld kártyás lehetőséged.

Szerintem a másodikat meg elírták, és this wouldn’t be akar lenni az eleje. Ezzel a feltételezéssel:

Ha nem nyersz a sorsoláson, akkor is az tanácsoljuk, hogy turista, munkavállalói, stb vízum kérésekor közöld, hogy jelentkeztél a sorsolásra. Ez nem jelenti azt, hogy automatikusan nem kapnál majd nem-bevándorló vízumot, de jelenti azt, hogy alaposabban a körmödre néznek, hiszen már az is szempont, hogy szeretnél ott huzamosabb ideig tartózkodni.

2015. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első részt tényleg elböktem, az egyértelmű, hogy úgy van ahogy az előző írja.

#2 voltam

2015. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!