Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga teljesen felesleges?

Nyelvvizsga teljesen felesleges?

Figyelt kérdés

Egy barátom mondta, hogy nyelvvizsgát csinálni mára már teljesen fölösleges (egy rossz magyar beidegződés az egész), mivel ha szükség van rá, az állásinterjún bemutatott nyelvtudás úgy is sokkal többet számít, mint egy darab papír. Ráadásul az utóbbi időben elkövetett folyamatos visszaélések miatt amúgy sincs már hitele a magyarországi nyelvvizsgának.


Szerinte csak akkor van értelme megcsinálni, ha igazolható nyelvtudás kell mondjuk diplomához, vagy olyan az állás jellege (szakfordító) egyébként egy hulladék az egész..


Nektek mi a véleményetek?



2015. aug. 27. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Állásinterjún nem tudom elképzelni, hogy azt mondják, hogy most beszéljen angolul, és elfogadják.
2015. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha maga a nyelvvizsga nem is feltétlenül szükséges, a nyelvtudás hasznos. Márpedig ha tudod a nyelvet, röhögve megcsinálsz egy nyelvvizsgát is. Hátrányod biztosan nem lesz belőle. De ha végképp nem megy, ne erőltesd. Ha meg csak a magyar nyelvvizsgapapír miatt aggódsz, rengeteg nívós nemzetközi nyelvvizsga van, amivel bárhol bizonyíthatod a tudásod, ezek pár ezert forintért nálunk is elfogadtathatók, ha az itteni vizsgakötelezettséghez kell.
2015. aug. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igaza van a barátodnak. Valóban, egy állásinterjún, ha kell a nyelv, akkor megtalálják a módját, hogy teszteljenek. Nekem nincs angolból nyelvvizsgám, csak németből, de az önéletrajzomba mindig beírom, hogy angol B2 nyelvvizsga nélkül, ez nem okoz problémát.

Valóban, diplomához pl. elengedhetetlen egy államilag elismert nyelvvizsga, illetve a közszférában papír alapján adnak magasabb fizetést. De egyébként szerintem felesleges halmozni a nyelvvizsgákat.

2015. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

A papír alapvetően nem igazol tényleges tudást, ez tény.

Ugyanakkor nem kapsz diplomát sem nélküle már...

2015. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

#4-esnél a pont. Akkor érdemes nyelvvizsgázni,ha feltétlen kell vagy előnyhöz jutsz általa, egyébként szerintem tök felesleges. Max magadnak bizonyíthatsz még,hogy na neked is van,mert a haverod mindig zaklat,hogy bibi,nekem felsőfokúm van,de meg te hiába tudsz,ha azt mondod,hogy nekem is lenne,ha akarnám,akkor ezt nem hinné el:)



Egyébként szerintem amúgy is furcsák ezek a fokok.

pl: megkérsz egy külföldit,hogy veled csak B1 szinten beszéljen,mert csak úgy tudsz:) Nem, inkább azt mondod neki,ha valamit nem tudsz,hogy mondja el mit jelent ez a szó,vagy mondja lassabban stb..

2015. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Viszont ha nincs a nyelvvizsga megemlitve a CV-ben, nem hivnak be interjura.
2015. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

"Állásinterjún nem tudom elképzelni, hogy azt mondják, hogy most beszéljen angolul, és elfogadják." magánszektorban leszarják a nyelvvizsgát, a valós nyelvtudás számít



"Viszont ha nincs a nyelvvizsga megemlitve a CV-ben, nem hivnak be interjura." nyelvtudást kell feltüntetni, nem vizsgát

2015. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Igen? Hanyan feltuntetik a "nyelvtudasukat" aztan hebegni sem tudnak.

A munkaltatok is tudjak ezt.

2015. aug. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, voltam már pár interjún, közel anyanyelvi szintű angol nyelvtudást tüntetek fel, max pár mondatot szoktunk angolul besz3lni...sőt mostanság szó szerint elhangzott pátszor, hogy természetesen nem teszteli az angolomat, hiszen olyan háttérrel, amim van biztos tudok angolul
2015. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!