Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ciki ha egy menekült kvázi...

Ciki ha egy menekült kvázi jobban tud angolul beszélni, mint én?

Figyelt kérdés

Tegnap néztem a YT-n egy BBC riportot a Calais-ban zajló eseményekről és nemhogy a kamionsofőr beszédét, de néha még a menekülteket sem értettem, hogy mit mondanak. Tudom, elég ciki, 14 éves korom óta tanulom az angolt egy éve van nyelvvizsgám és most 20 évesen egyetemre járok. Sok szót ismerek, de egyszerűen nem vagyok képes egyszerre odafigyelni és gyorsan lefordítani egy angol nyelven beszélő ember mondanivalóját és képtelen vagyok megérteni a lényeget. Ez az a videó: https://www.youtube.com/watch?v=P5FIsmquQqA

Ja és még egy kérdés: Aki ugyanúgy nehezen érti az angolt, az hogy szokta "feldolgozni" egy ember beszédét? Ezt úgy értem, hogy ha magyarul beszélek valakivel, akkor is megértem mit mond, ha "elbambulok" (természetes hisz ez az anyanyelvem). De pl. egy angol interjút, hogy kell "megérteni"? Gyorsan le kell fordítani a szavakat fejben, vagy memorizálni kell a mondatokat és egyszerre megérteni őket? Tudom ez most hülyén hangzik, de aki nem jól beszéli a nyelvet, az csakis teljes koncentrációval tudja megérteni. El kezdtem ismételni a legfontosabb 3000 angol szót, de amit ma megtanulok, holnapra elfelejtem ráadásul spontán nem is tudom használni a beszédben csak tudom a jelentésüket. Pls. segítsetek, adjatok tippeket, mert most már szükségem van nagyon a nyelvre. :(



2015. aug. 28. 17:25
 1/10 anonim válasza:
Én nem próbálom soha lefordítani fejben, mert akkor mire lefordítok egy mondatot, már lemaradok a köviről. Egyszerűen összpontosítok és én szerencsére megértem mit mondanak.
2015. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Még annyi, hogy szerintem beszélni, kifejezni magad a legnehezebb...próbáld alkalmazni a szavakat, én pl amikor unatkozok, akkor a gondolataimat próbálom lefordítani angolra, vagy csak kezd pl hétköznapi dolgok lefordításával fejben, amiket használsz nap mint nap magyarul.:)
2015. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy valamiben segítsetek, légyszíves. A videóban 9:40-től mit kérdez a riporter a kamionostól? Have you ever found this...? Kb 10-szer hallgattam végig, de egyáltalán nem értem a végét.
2015. aug. 28. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Azért menekült.
2015. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kérdezi a nő, h "Have you ever found this not intact?" Vagyis láttad már ezt valaha sérülten (és a fickó végig a konténer ajtaját/zárját/lakatát babrálja, szóval arra utalhat a nő) És a fickó válaszol, h igen, és kinyitottam az ajtót egy másik sofőrrel...bla-bla-bla.
2015. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha fordítani kell az élőbeszédet, hogy megértsd, akkor még nem vagy azon a szinten. Én sem vagyok perfekt angolból, de akár filmet nézek, akár angol nyelvű tv-adást automatikusan értelmezem angolul, nem tudom pontosan megfogalmazni, de nem fordítom át angolról magyarra.
2015. aug. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van olyan oldal, ahol feliratozva lehet hosszabb videókat/interjúkat/élő angol beszédet hallgatni (feliratos filmeken kívül)? A YT-n van néha lehetőség feliratozásra, de az szinte sosem pontos.
2015. aug. 28. 22:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem régtől vettem észre, h bizonyos youtube videók feliratosak, de nem pontos egyik sem. Szerintem töltsél le filmeket, sorozatokat angolul és legalább magyar felirattal és gyakorold így.
2015. aug. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez máshogy nem fogod tudni megtanulni, csak ha folyton használod a környezetedben. Hiába magolsz szavakat (még szép hogy elfelejted őket másnapra), az nem fog segíteni. Kifejezéseket kell tanulni, és angolul értelmezni a dolgokat. Amíg magyarra fordítgatod magadban a dolgokat, addig lassú leszel és nem hagyod átállni az agyadat.
2015. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Viszont, ne terheld túl az agyad. Mert megbolondulsz!
2015. szept. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!