Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulást kiegészítendő,...

Nyelvtanulást kiegészítendő, milyen filmeket, regényeket ajánlanátok angolul?

Figyelt kérdés
2015. aug. 30. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan regények, amiket kimondottan nyelvtanulók számára úgy dolgoztak át, hogy kisebb a szókincsük, mint az eredeti regénynek. Pl. itt láthatsz ilyeneket:

[link]


Érdemes egy könyvesboltban vagy könyvtárban megnézni, hogy a szintednek melyik stage felel meg a legjobban.

2015. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Filmekben pl. bármi, amit meg tudsz nézni angol/magyar feliratosan. Lehet ez mese is. :) Mindent, amit szeretsz.

Csak élvezd, ez a lényeg, hogy ne érezd azt, hogy kényszer. :)

2015. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Amúgy most perpill egy játékot fordítgatok hobbiból (Wasteland 2), elég sok benne az olyan kifejezés, szakzsargon, szólás-mondás, amivel korábban nem találkoztam. Ilyenkor mindig kisebb sikerélmény ezeket megfejteni, és a legjobb eljutni arra a pontra, amikor már csak éppenhogy ránézel a szótárra... szívesen néznék/olvasnék még pluszban némi angol anyagot, szóval arra is kíváncsi lennék, kinek mi vált be eddig.
2015. aug. 30. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy. Az lenne a lényeg, hogy érdekeljen. Az a motiváció. Én a Gyűrűk ura zene CD-jével kezdtem, ami elég kemény dió volt, de muszáj volt megtudnom miről szól. xD Aztán később elmentem ilyen sorozatos oldalakra és olvasgattam melyik miről szól, és ami érdekelt, azt szépen végignéztem.
2015. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!