Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idővel jobban fogom majd...

Idővel jobban fogom majd érteni amit mondanak angolul?

Figyelt kérdés
Elkezdtem angolul nézni filmet angol felirattal, de elég nehéz és fárasztó koncentrálni rá. Középszinten vagyok angolból de nagyon szeretném fejleszteni az angol tudásomat. Idővel ha rendszeresen így nézek filmet jobb lesz?

2015. aug. 30. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, eleinte én is csak olyan szavakat értettem, hogy "and", "is" stb... xD Pedig évek óta tanultam angolul.
2015. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És most már megy folyékonyan az értelmezés?
2015. aug. 30. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Mostmár felsőfokú nyelvvizsgám van, amit állítom, hogy ennek köszönhetek. :) Azzal szokott csak probléma lenni, hogy néha nem hallom a szót rendesen amit mondanak. Viszont ha téged szorít az idő, akkor nem lesz elég filmet nézni. Igaz, hogy így nagyon szórakoztatóan fejlődhetsz, de lassabb is.
2015. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szorít az idő ezt inkább magamért csinálom mint egy papírért de szívesen kipróbálok más módszereket is ha van valami ami neked bejött :)
2015. aug. 30. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én youtubeot néztem rengeteget, az elején mindent kevertem és nem értettem kb semmit, de annyira tetszettek mégis a videók amiket néztem, hogy egyet akár 5-6x megnéztem, és egyre többet értettem minden alkalommal. Kb fél év után azt vettem észre, hogy tudok angolul:D Egy csomó szót tudtam használni amit leírva szótárban még sosem láttam, szószerkezetek feljöttek az agyamból beszéd közben, éreztem, hogy hogy helyes a mondat. Jelenleg felsőfokú nyelvvizsgám van, de a nulláról erős középig csak a videónézéssel jutottam el. Szóval folytasd, egy idő után rááll a füled és rengeteget segít én mindig mindenkinek ezt ajánlom a könyvmagolás helyett, de sokan nem hisznek nekem és mennek a nyelvtanárhoz, veszik az újabb meg újabb könyveket és alig fejlődnek.
2015. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én járok nyelvtanárhoz is aki egyébként a ritkán látott kivétel. Nem vetet meg veled 800 könyvet és nem csak szavakat irogatsz be mondatba aztán megoldókulcs segítségével kijavítod hanem erősen beszédközpontú és nekem van az a rossz szokásom hogy hajlamos vagyok nem elhinni hogy márpedig tudom. Szóval elkezdtem nézni a filmeket pont ezért, mert szeretem. És ha szeretem képes vagyok többször is megnézni míg rögzül amit hallok, a mondatszerkezetek, szavak... akkor ezek szerint tényleg működik :) Köszönöm a válaszokat
2015. aug. 31. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem teljesen hülyeség a nyelvtanár sem, sőt van olyan helyzet, hogy kell is, csak szerintem magában nem olyan célravezető hosszútávon mint a videós:) Meg ha tényleg nem csak nyelvtant magoltok, hanem beszéltek az nagyon jó, mert meglehet a fejedben de nem ér semmit, ha nem mered kimondani. Sok sikert a továbbiakban!:)
2015. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is azért szeretem nagyon mert beszéltet mindenféle szituációban :)

Köszönök szépen mindent! :)

2015. aug. 31. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!