Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol es német utan mennyire...

Angol es német utan mennyire nehéz/könnyű megtanulni svédül vagy norvégul?

Figyelt kérdés

2015. szept. 3. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egyszer töltöttem három hetet Norvégiában, hegyet mászni persze, (tudnivaló, hogy norvég nyelv "kettő van", egy köznapi nienorsk és egy "hivatalos" bookmal), nyelvtudásként német középfokkal, és a harmadik hét végére már jórészt fogtam, mit is gagyarásznak ezek a vikingek. Persze, aztán gyorsan elfelejtettem, mert ez 15 éve volt.

Szerintem kis szorgalommal német nyelvtudás birtokában könnyen elsajátítható. Egyébként meg szokták volt mondani, dánul érdemes tanulni, mert ha dánul tudsz, akkor norvégul és izlandiul is tudsz,mert nem különbözik annyira, mint a palóc a székelytől, és a svédet is megérted.

2015. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem nehéz. A svéd (a norvég nagyon hasonlít rá - valószínű annál is így van) nagyon sok angol és német szót használ. Viszont egy kis franciával is "keveri".

A nyelvtana semmi. De tényleg. Jó formán nincs is. Úgyhogy az simán menni fog - főleg a német után.

A kiejtése pedig, hát, azt semmihez sem tudnám hasonlítani. :D

De összességében egyszerű nyelv, pláne ha már két másik nyelven beszélsz.

2015. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:
Ahogy előttem írják. Főleg angol és német után jóval könnyebb.
2015. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!