Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik angolt tanulnak! Hogyan...

Akik angolt tanulnak! Hogyan tanuljátok a szavakat, kifejezéseket úgy, hogy azokat később le is tudod helyesen írni?

Figyelt kérdés
Most mentem gimibe és eddig hozzá se szagoltam az angolhoz. Nem is nagyon érdekelt. Most nem tudom, hogy hogyan tanuljam meg a szavakat. Tudnátos segíteni, tippet adni? Előre is köszönöm szépen a normális válaszokat!

2015. szept. 9. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Be kell magolni és kész.
2015. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első írta. Nézz filmeket angolul, hallgass lyrics videókat, egy idő után rá áll a nyelved.
2015. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az még csak-csak megy, de hogy tanuljam meg úgy, hogy a kiejtést össze tudjm agyban kötni az írással?
2015. szept. 9. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy rengetegszer leírom - akkor egyszerüen megszokja a kezem a helyesírást. A jelentést meg úgy könnyebb megjegyezni, ha nem szavakat tanulsz önmagában, hanem mondatokban, kifejezésekben.
2015. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Az olvasás segít a helyesírásban, hiszen vizuálisan rögzül a szó képe.
2015. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb fontos szó és kifejezés rám ragadt youtube meg sorozatnézés során, azokat ha akarnám se nagyon tudnám elfelejteni:D Leírást hozzá nem tudom hogy tudtam, a legtöbbnek a kiejtéséből sejtettem és általában összejött, de ha nem akkor is a javított változatot volt mihez kötni így bent ragadt. Amit külön kellett tanulni abban a quizlet elég sokat segített, de az inkább rövidtávú megoldás abból később sokat elfelejtettem.
2015. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán az is segít, ha angol felirattal nézel angol nyelven filmeket, sorozatokat.


Emellett, mint más is írta, az olvasás sokat segít az írásképpel, ha valaminek bizonytalan vagy a kiejtésében, nézd meg hangosszótárban (de ne Google Translate-ben, az pontatlanabb).

2015. szept. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!