Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek nyújt-e bármilyen...

Szerintetek nyújt-e bármilyen előnyt a német nyelvismeret, ha már van angolból felsőfokúm?

Figyelt kérdés
Elkezdtem magántanárhoz járni, nem olcsó mulatság, és a tanulás is sok időmet elveszi. Viszont szeretem a németet, és szívesen letennék legalább egy középfokú nyelvvizsgát. Viszont valami gyakorlati előnyét is szeretném látni. Szerintetek növeli a munkapiaci "értékemet", ha tudok németül? Vagy az angol felsőfok miatt úgyse számít?
2015. szept. 10. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen képesítésed van/lesz, de mindenképpen növeli a munkaerő piaci értékedet a német. Hiszen Európa fő motorja Németország és Anglia. Kereskedelemben ALDI,LIDL, autógyárak AUDI, stb. mind német cégek.

De ha pl. állatorvos akarsz lenni, akkor nem biztos, hogy a munkád szempontjából szükséged lesz rá - hacsak nem Németországban leszel állatorvos :-)

2015. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!