Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Én tudom rosszul vagy a könyv...

Én tudom rosszul vagy a könyv hibás? (OLASZ)

Figyelt kérdés

1. Quando _________ (arrivare, lei), _____________ (mangiare, io ). Szerintem itt è arrivata/mangiavo lenne a megoldás, a könyv szerint viszont avevo mangiato. Minek ide trapassato? Nem az a mondat jelentése, h "Amikor megérkezett, ettem."?

2. ____________ (studiare, voi) dalle cinque alle otto.

Szerintem: avete studiato. Könyv: studiavano.

Nem passato p. kéne, mert meghatározott a vége?



2015. szept. 10. 17:47
 1/4 anonim válasza:
Bár nem beszélek tökéletesen olaszul, de szerintem mindkét esetben neked van igazad. A második mondatnál már csak azért sem jó a megoldás, mert a studiavano T/3, T/2-ben (voi) studiavate lenne.
2015. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést. Látod, azt észre se vettem, h számban nem stimmel, fentakadtam azon, h miért Imperfetto. Még jó, h nem csak 1 könyvből tanulok, így nem a rosszat jegyzem meg. Én se vagyok profi olaszos, csak fél éve kezdtem a tanulást, tanár nélkül.
2015. szept. 12. 16:00
 3/4 webnyelv ***** válasza:

Kérdező, igazad van!

Az elsőnél mindkettő jó lehet. Úgy is értelmezhető, hogy Amikor megérkezett, éppen ettem. És úgy is, hogy Mire megérkezett, már ettem (ez a trapassatós).

A másodiknál is inkább passato prossimo lenne a jó. Akkor lehet imperfetto, ha a megadott időintervallumon kívül is folyt még a tanulás, tehát a pontos befejeződése nem ismert. Pl. valaki kérdezi, mit csináltál öttől nyolcig, erre lehet a válasz, hogy "tanultam öttől nyolcig", de nem zárja ez ki, hogy 8 után is tanultál még. Ilyen szituációban lehetne imperfetto.

2015. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is gondoltam erre az 1. mondatnál, de akkor beleírhatták volna, h già vagy vmit amiből el lehet dönteni, h mit akarnak kihozni belőle.
2015. szept. 13. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!