Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt valaki szeptember 12-én...

Klara0815 kérdése:

Volt valaki szeptember 12-én Origo középfokú angol írásbelin? Érdekelne, hogy a fordítás és a szövegértés felsdatai hogy sikerültek? Esetleg emlékszik a válaszokra a szövegértésnél?

Figyelt kérdés

2015. szept. 14. 20:11
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szervusz! igen, én voltam! és kb. emléxem még 1-2 válaszra!te is voltál?
2015. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
a szövegértésben egy elrabolt majd örökbe fogadott 6 éves kislányról írtak!kb. ez volt az 1. ?-re a válasz. jah igen egy amerikai házaspár fogadta örökbe!te mire emléxel?
2015. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szia!


Amire emlékszem leírom...

1. ( Ki Mrs Rodriguez?) Mrs Rodriguez egy guatelmalai hölgy akinek elrabolták a kislányát.

2. (Milyen döntést hozott a bíróság?) A Guatemalai bíróság azt a döntést hozta, hogy vissza kell hozni a kislányt.

3. (Hol bukkant a kislány nyomára?) Egy örökbefogadó ügynökség segítségével egy árvaház nyilvántartásában.

4. (Ki segített neki a kislány nyomára bukkanni?)

Humán jobboldali csoport

5.(Mit gondol az amerikai szülőkről?)

Valami olyamsi, hogy Ő nem tudja ki rabolta el a gyerekét, de az amerikai szülők talán tudják...

Beszélni akar velük, hogy adják vissza a gyerekét.

6.(Miért nem akarja, hogy amerikában maradjon a gyerek?)

Sok ember azt javasolta neki, hogy hagyja a gyereket amerikában, mert ott jobb neki, de Ő ragszkodik hozzá, mert jó életet akar neki adni. Guatemalában boldog lenne és a férjével boldog családi hátteret tudnának neki adni. A keresetük megfelelő és hiányzik nekik.

7.--- Erre nem emlékszem...

8. (Mit mondanak az amerikai szülők?)

Hogy ők legálisan fogadták örökbe a kislányt, ők a végsőkig harcolni fognak érte és nem akarnak traumát okozni a gyereknek.

9. (Mit tesz az amerikai kormány?)

Már készült egy DNS teszt amit megismételtetnek. Nagy dilemma ez nekik, hisz törvényesen szeretnének eljárni, de közben a kislány érdekeit is nézni kell már , mint amerikai állampolgár.

10. (Hogy nyilatkozott a szóvivő?)

Na ezt szerintem elrontottam....Valami olyasmit írtam, hogy a Minisztérium gyengén nyilatkozott.

2015. szept. 18. 08:58
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem még a fordítás kicsit homály....Abból te?
2015. szept. 18. 08:58
 5/14 anonim válasza:

huha! lehet neked van igazad, de én úgy emlékszem nem volt a rodrigez előtt mrs. csak amy, aki egy 6 éves kislány, akit 2006-ban elraboltak Guatemalából, majd örökbefogadott--> egy amerikai házaspár! én ezt a választ adtam 1?-re

a fordítás nem volt vmi. egyszerű!valami parkolásos téma volt meg felháborodott szülők akiknek 1 fontjába kerül a parkolás a babakocsiukkal a könyvtár előtt!meg hogy a singing classosoknak ingyenes így tucatjával íratták gyerekeiket ezekbe az osztályokba 11 különböző könyvtárba.meg jónéhányan nyilatkoztak hogy akkor már inkább autóval járnak, bla-bla-bla!

2015. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
szövegértésnél még!:mit gondol az amerikai szülőkről? én valami olyasmit válaszoltam, hogy nem haragszik rájuk hiszen ők mit sem tudtak arról, hogy a kislányt elrabolták! a többi kb. ugyan az mint a tied, bár én ilyen Dns-t nem írtam sztem. bár már csak foszlányokra emléxem!meg ezt a humán jobboldalt sem!de ezt szerintem te írtad jól!vannak hasonlóságok! sztem nagyon nehéz volt ismét!előző hónapban is az volt, akkor meglett a szóbelim, de ez lehet megint nem lesz meg! :(
2015. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, akkor lehet félre olvastam a szövegértés első kérdését??? :-(

A fordításnál én épp azt értettem ki a szövegből, hogy erre a zenei foglalkozásra annyian járnak, hogy amiatt kellett a gyerekkocsi parkolást fizetőssé tenni. Most még ingyenes, de ezután fizetős lesz. Sok szülő ezen felháborodott és azt mondta, hogy akkor kocsival jár. Erre egy másik szülő azt nyilatkozta, hogy Ő megengedheti magának, hogy kifizesse az 1 fontot és az autó környezetszennyező, így ne járjanak vele. Azt mondta, hogy biztos sokan emiatt kimaradnak a foglalkozásról. Az intézmény szóvivője azt nyilatkozta, hogy a befolyó pénzt a foglalkozásra fogják költeni és a többgyerekeseket sem éri hátrány, mert nem a gyerekek után kell fizetni, hanem a kocsik után....valami ilyesmik.....

Én 2 hónapja voltam először. Akkor a szóbeli meglett, az írásbeli 4 ponton múlott... most próbáltam újra, meglátjuk, bár szerintem sem volt könnyű... a teszt sem és a feladatok sem!

2015. szept. 23. 10:38
 8/14 anonim válasza:
lehetséges! bár én inkább úgy érzem, hogy én olvastam el! a tanáromat meg megkérdeztem és a human right group jelentése az, hogy emberi jogok csoportja!a fordítást akkor tök másképp értelmeztük!az előző havi még ennél a feladatsornál is brutálisabb volt!de most határozottan a teszt nehéz volt szerintem is!én már voltam párszor írásbelin! :'( szerintem a napokban meglesz az eredmény, lehet már holnap!úgyhogy hajrá!majd írd meg az eredményt! :)
2015. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is rövidesen kiderül. A honlapon az van, hogy 25-től folyamatosan közzéteszik. Szerintem 1-2 nap. Annyira jó lenne, ha sikerülne....De már nem kell sokat várni. Rossz, hogy nincs viszonyítási alapom... Írj te is ha van eredményed.
2015. szept. 28. 09:22
 10/14 anonim válasza:
szia!nekem nem sikerült!a teszt nagyon gyenge lett csak 6 pontos és lehúzta a többi eredményem!tied?
2015. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!