Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb, a felsőfok...

Mennyivel nehezebb, a felsőfokú nyelvvizsga a középfokúnál?

Figyelt kérdés
Tavasszal írtam egy B2-es szintű próbanyelvvizsgát 80%-ra (60%-tól számít sikeresnek), szerintetek ez alapján érdemes megpróbálkozni az emelt szintű nyelvvizsgával, vagy ez még azért kevés hozzá?

2015. szept. 15. 22:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Angol nyelvről van szó.
2015. szept. 15. 22:21
 2/3 anonim válasza:

80%-kal valószínűleg már közel állsz a felsőfokú szinthez. De ha nem vagy biztos magadban, akkor menj el egy felsőfokú próbavizsgára is.


Szerintem nincs óriási különbség a középfokúhoz képest, inkább csak mennyiségi: hosszabb szövegek vannak, a szóbelinél az alapszókincset teljesen tudni kell (középfokon még elmegy, ha ez-az nem jut eszedbe) kevésebb nyelvi hibát és hebegést néznek el stb.


De mivel sokféle nyelvvizsga van, lehet, hogy ez nem mindegyikre igaz.


(Nekem van BGF angol felsőfokúm, de középfokú példasorokkal gyakoroltam rá annak idején, teljesen elég volt. Most voltam francia ITK középfokún egy felkészítő tanfolyam után, és még nincs meg az eredmény, de már azt mondta a tanárnő, hogy pár hónap rátanulással esélyesnek látja a felsőfokot is.)

2015. szept. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is 80 körüli próbanyelvizsgát írtam b2es szinten anno, úgy, hogy semmit se készültem rá, fogalmam se volt a dolgok menetéről. Szóval ezek után gondoltam egyet, hogy lehet megpróbálkozhatnék a c1 el kapásból, így írtam egyet abból is egy pár hónappal később. Ez olyan 60 körül lett, így úgy gondolotam megéri készülni egy kicsit, nem lehetetlen cél. És készültem pár hónapot és elmentem c1re és meglett, szóval szerintem neked is érdemes foglalkozni vele egy kicsit, nem abszurd a dolog egyáltalán:D (btw mind euro volt amiről beszéltem)
2015. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!