Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire lehet motiváló egy...

Mennyire lehet motiváló egy jó angoltanár?

Figyelt kérdés
Találtam a városban egy nagyon kedves tanárnőt. Megbeszéltük, hogy nekem meg kell lennie a nyelvvizsgámnak januárra. Ő azt mondta hogy mindenben mellettem áll, közösen megcsináljuk. Tudom, hogy nekem kell tanulni, nem ő fog helyettem, de szerintetek mennyire lehet rám jó hatással az ő pozitív energiája? Barátnőm már vele megszerezte a nyelvvizsgáját.

2015. szept. 17. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyiban, hogy megdelejez. -
2015. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy jó tanár szárnyakat ad.
2015. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem a motiválás a funkciója, ha vizsgát kell tenned, neked kell motiváltnak lenni. Ő a felkészülésedet szervezi, ellenőrzi. De nyilván csak olyannal lehet együttműködni, aki szimpatikus.
2015. szept. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam, hogy csak szárnyakat adhat, illetve, hogy örömmel megyek majd órára, és veszem elő magamtól is az angolt. :)
2015. szept. 17. 16:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokat jelent, ha jó hangulatúak az órák. Ha a tanuló nem fél menni, nem fél kérdezni, nem fél megszólalni, az már a siker fele. Sokan ezért nem tanulnak semmit az átlag állami oktatás keretein belül, mert nem fog megszólalni a gyengébb húsz másik társa előtt, mert ciki. Akkor sem szólal meg, ha amúgy tudja. Így meg nem lehet gyakorolni. Ha a tanár nem szégyenít meg, nem szid le, nem becsmérel (sajna ilyen is van ám), hanem sokat dicsér, a hibákat javítja, de nem megalázó módon, hanem kedvesen, és közben felhívja a figyelmed arra, hogy mi mindenben haladtál már, akkor szerintem erősítheti a motivációt. Én úgy tapasztaltam, hogy nem csak tanárként vagyok fontos, hanem egy bizonyos szinten pszichológusként is működöm. Iszonyú sokan mondják azt, hogy "nem merek megszólalni, mert akkor..." akkor mi lesz? Semmi! Csak ezen túl kell lendülni, de ez nem megy úgy, hogy mogorva fejet vágok. Jót tesz a kedvesség, a türelem, empátia, stb. És ez személyiség béli kérdés, nem annyira nyelvi szakmai dolog. Szerintem szerencsés vagy, hogy találtál egy szimpatikus tanárt, használd ki és tanulj vele minél többet! :)
2015. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk amit én írtam, azt nem úgy gondoltam, mint amit visszakaptam, hogy "csak szárnyakat adhat".
2015. szept. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
HOgy gondolod?
2015. szept. 18. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!