Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek meglehet tanulni...

Szerintetek meglehet tanulni angolul könyvekből?

Figyelt kérdés

A suliban "kis angolos" voltam és eléggé ragadt rám a nyelv. Két év, heti 1-2 óra nem sok, de nagyon jól ment! Van már egy alap angol tudásom, a nyelvtan viszont bizonytalan mivel sokat felejtettem az évek alatt! Szókincs viszonylag nagy, de párbeszédet nem tudnék folytatni egy profival.


27f



#nyelvtanulás #angol #angol könyv #angol tanulás könyv alapján
2015. szept. 18. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó könyvekből (pl. Dohár Péter Kis angol nyelvtan) lehet a nyelvtant bővíteni, de a beszélgetés, az élő beszéd szerintem egyedül nem gyakorolható. Skype-os vagy személyes magánórák keretében viszont nagyon gyorsan lehet benne fejlődni :) N30
2015. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először nézd át a nyelvtani szabályokat tankönyvből/internetről, gyakorold be feladatokkal. Pl. ha az igeidőket nézzük akkor először a sima jelen majd folyamatos jelen, majd a kettőt vegyítve és így folyamatosan az összes igeidőt. Utána jöhet a passzív, függő miegymás. Közben nézz angolul filmeket, sorozatokat (az elején angol felirattal, majd anélkül), hogy halld is úgymond használat közben. Olvass angol regényeket. Ezzel nagyjából meg lehet tanulni, de fontos, hogy használd is a nyelvet, beszélj angolul vkivel. Ha nem is egy "profival", ami gondolom az anyanyelvűt jelenti, akkor próbáld először egy tanárral néhány alkalommal, csak hogy szokd, de vannak weboldalak ahol anyanyelvű emberek segítenek megtanulni a nyelvet, pl skypeolnak veled. Vagy vannak ezek a keresztény vmik (nem tudom mi ennek a pontos neve, Veszprém elég sokszor van, gondolom más helyeken is), akik anyanyelvű angolok és ingyen beszélgetnek veled, mert ez vmi jótékonysági dolog náluk (nem vallási dolgokról, szóval okés a dolog). sajnos csak könyvekből nem tudod megtanulni a nyelvet, kell hozzá hallanod és beszélgetned is vkivel angolul.
2015. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szerettem a duolingo-t is, ingyenes, és segít gyakorolni.
2015. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dohár Péter, Kis angol nyelvtan alapmű
2015. szept. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!