Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát érdemes...

Melyik nyelvvizsgát érdemes lerakni? B2 középszintű kellene, diplomához.

Figyelt kérdés
Telc , Ecl, Origo , BME , ezek mit jelentenek összeset elfogadják az egyetemnél, egyik nehezebb , mint a másik?

2015. szept. 20. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a TELC könnyebb, mint az Origo és úgy tudom, elfogadják. Ennél többet sajnos nem tudok :-(
2015. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fentiek közül az összeset elfogadják, meg még több mást is, és nem lehet egyik nehezebb, mint a másik, mert mindegyik B2 szintű, azért akkreditáltak. Eltérés abban van, hogy egynyelvű vagy kétnyelvű, nyelvtani feladatot is tartalmaz vagy nem, egyéni vagy páros a szóbeli, lehet-e szótárt használni. Neked kell kiválasztani a saját stílusod, erősséged alapján a vizsgaleírások és mintafeladatok áttanulmányozásával. A nyak.hu oldalon minden vizsgaközpont linkje ott van.
2015. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem jön be az általad említett oldal.

Nem úgy értettem, hogy az egyik alacsonyabb szintű, mint a másik, hanem könnyebb megcsinálni.

2015. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 A második válaszoló pont ezt mondta, hogy nem lehet az egyiket könnyebben teljesíteni, mint a másikat. Minden nyelvvizsga típusnál megvan adva, hogy mibe mennek bele jobban (Origo-n ahogy tudom van angol-magyar, magyar-angol fordítás, BME-n a nyelvtan az erősebb, Ecl-en a levélírásra mennek rá stb). Ezt mindenkinek tudnia kell saját magáról miben jobb és miben nem, ennek megfelelően kell kiválasztani a nyelvvizsga központot.
2015. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 20. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:
www-vel bejön: [link]
2015. szept. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
és mi van az IELTS vizsgával?
2015. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóknak igazuk van, még annyi, hogy azt mondják összességében a BME nehezebb, mint a többi ezek közül.


IELTS teljesen más kategória, nagyon specifikus, még a felsőfokúval sem lehet összehasonlítani. Azokra a feladatokra keményen és célzottan készülni kell.

2015. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs nagy különbség köztük, de ha elmondod, miből vagy jó (írás-olvasás-nyelvtani ismeretek-magnó-beszéd), akkor könnyebb válaszolni.

Az Origón már csak idegen nyelvről magyarra fordítás van.

2015. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!