Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú szóbelin és...

Angol felsőfokú szóbelin és írásbelin pontosan milyen témák vannak?

Figyelt kérdés

Angol C1 szintű nyelvvizsgát szeretnék tenni az Euroexamnál, és szeretném megkérdezni, hogy pontosan milyen szóbeli tételek vannak, és mit kérdeznek az írásbelin? Gazdasági ügyek, politika, környezetszennyezés, ezekről tudok, de mi mást kérdezhetnek még?

Köszönöm előre is!



2015. szept. 20. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
kb mindent. De a szóbelin van egy introduction rész amiben a partnerrel beszélgettek teljesen hétköznapi dolgokról, aztán egy prezentáció, amiben tényleg minden lehet a téma, aztán egy kép összehasonlítás, hogy szerintetek mi lenne a legjobb egy könyv borítójának ami erről meg erről szól vagy egy szórólapra stb stb..itt is minden téma lehet, nincs is szerintem tétel sor, de nem is érnél vele sokat ha bemagolnád. C1en elméletileg mindenről kéne tudnod beszélni amiről magyarul is. Csak legyél kreatív és tudj angolul természetesen, akkor nem lesz gond:D Írásbelin van reading, writing itt sincsenek megadott témák, mondjuk a readingben tuti van egy életrajz, egy akármiről szóló szöveg, meg egy valamilyen cikk olvasói válaszlevéllel egybekötve. De nincs téma sehol se. Szóval mindent kérdezhetnek:D
2015. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 webnyelv ***** válasza:
Az 1000 kérdés 1000 válasz könyv emelt szintű érettségire és felsőfokú nyelvvizsgára felkészítő része is segíthet. (Rá van írva az elejére külön, hogy emelt érettségire és felsőfokú nyelvvizsgákra.)
2015. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


[link]


1. válaszoló, erről a listáról mi a véleményed? Ez tömören összefoglalja azt, hogy mit kérdeznek, vagy kihagytak belőle?

2015. szept. 22. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Még sok is..vagy legalábbis más. Mármint most konkrét tárgyi tudást nem kérnek számon tőled, pl hogy mi a politikai helyzet a hazádban. Szóval erre konkrétan tanulni szerintem nem kell, legyél valamennyire tájékozott (=ne csukott szemmel járkálj a világban) és legyen véleményed a dolgokról. Nekem pl essayt írni arról kellett, hogy mennyire van cenzúrázva szerintem a magyar sajtó, a prezentációra meg pontosan nem emlékszem, de ilyen témákat láttam már: 'marriage is outdated' '4 day work week is a good idea' 'smoking is just a slow form of suicide' szóval nem olyan brutálisak szerintem, és amúgy is 2-t kapsz, ha nagyon nem fekszik az egyik akkor a másikat választod.
2015. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :)
2015. szept. 22. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!