Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az írott angol szüveget...

Ha az írott angol szüveget megértem, akkor mennyi időbe telhet, hogy a hallott angolt is megértsem?

Figyelt kérdés
Naponta kb fél-1 órát biztos hallgatok angolt vagy nézek filmet.
2010. márc. 13. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd angol felirattal a filmeket, és akkor egész hamar, hónapok alatt tökélyre ehet fejleszteni a hallott szövegértésedet is.
2010. márc. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ha az írott angol szüveget megértem, akkor mennyi időbe telhet, hogy a hallott angolt is megértsem?"


Ha a szöveghallgatást külön nem gyakorlod, akkor sohasem fogod érteni a beszélt angol szöveget. Ha viszont gyakorlod, akkor középszinten kb. 10-20 óra gyakorlással bele lehet jönni. A középszint olyasmit jelent, mint pl. a hírek meghallgatása brit rádióban.


Amerikai filmeket néhány száz órai gyakorlás után már úgy-ahogy érteni fogsz. Ne felirattal nézd a filmeket, mert a feliratra fogsz koncentrálni, szerintem időpocsékolás. A gyors módszer az, ha rádióhírműsorral kezded, beszélgetős rádióműsorokkal folytatod, majd ezután jönnek az angol filmek (amikben nem szerepelnek munkások és parasztok, hanem gazdag emberekről szólnak), aztán lehet továbbmenni az amerikai filmek felé, illetve olyan angol filmek felé, amikben nemcsak az elit szerepel. Ezt a sorrendet érdemes betartani, nehogy bepánikolj attól, hogy mondjuk felsőfokú angol nyelvvizsga ellenére Tommy Lee Jonesnak egyetlen szavát sem érted.

2010. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!