Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám a leggyorsabban...

Hogy tudnám a leggyorsabban elsajátítani az Angol nyelvet olyan szinten, hogy megértsem legalább egy film, vagy sorozat 90%-át?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
hat, ha barmilyen lehetosegben gondolkodsz, akkor egyertelmu, hogy ki kell menni angol nyelvi kornyezetbe. ha ezt nem teheted meg, akkor marad egy angol nyelvtanfolyam, es sok otthoni gyakorlas. en a villam modszerekben nem hiszek>villam angol, relaxa...
2010. jún. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire tudsz, mi számít gyorsnak, milyen a nyelvérzéked és mennyi időt tudsz rászánni? Én 0 tudással kezdtem, három és fél hónap múlva már egy hétig nálunk lakott egy angol hölgy, gond nélkül beszéltünk, pedig csak köszönni tudott magyarul, kb két hét múlva megcsináltam az alapfokú c típusú Rigó utcai nyelvvizsgát elsőre. Ehhez viszont hétfőtől péntekig naponta nyolc órát angoloztam, 4-5-öt csoportban a többit itthon. (A csoportlétszám távolról sem volt ideális, munkaügyis tanfolyamról lévén szó 25 résztvevő volt.) A filmekhez viszontez a tudásom még kevés, de nekem általában nincs is jó hallásom az ilyesmihez.
2010. jún. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nincs arra lehetőségem, hogy külföldre menni nyelvet tanulni, pedig az lenne a legjobb. Egyelőre itthon kell boldogulnom. Alapfokon tudok, szorgalmas vagyok, így ha a KRESZnek vége, akár napi 7-8 órát is tudok rá szánni. Valami tippek a gyakorlásra, tanulásra?
2010. jún. 30. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem szerezz be egy könyvet+munkafüzetet. A mf-ben rengeteg gyakorlat van, lehetőleg olyat vegyél, amiben van megoldókulcs is, így le tudod magad ellenőrizni
2010. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sosem tanultam angolul iskolai keretek között.ekem Vettem egy Pons angol könyvet, és egy szótárat, azokból tanulok. Meg hát itt az internet és a filmek. Sok-sok feliratos filmet, sorozatot nézek, közben próbálom hozzákötni a szavakat a magyar felirathoz. Most már elég jó szinten vagyok, angol cikkekkel, könyvekkel is jól boldogulok. Szinte bármit megértek, csak az a gond hogy ez elég passzív tudás, beszédben nem vagyok ilyen jó. Gondolom ezen segítene ha lenne angol ismerősöm, szerintem akkor a kommunikációba is gyorsan bele lehetne jönni.

Én ajánlom neked az én módszerem. Nézz feliratosan olyan dolgokat amik érdekelnek, és nagyon figyelj, próbáld elsajátítani a gyakran használt szófordulatokat. Olvass sokat a neten olyan dolgokról amikhez értesz, amiket szeretsz.:) De szerezz be egy jó könyvet is, hogy a nyelvtannal is tisztában legyél.(Nekem Pons Nyelvtan három lépésben van, és nagyon ajánlom! Minden lényeges nyelvtani dolog benne van, és feladatok is vannak)

2010. júl. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!