Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyveket ajánlotok a...

Milyen könyveket ajánlotok a szlovák nyelv tanulására?

Figyelt kérdés

Magyar lakta felvidéki területen élek, most viszont költözünk és szükségem lesz a szlovák nyelvre, eddig viszont még csak kb alap szinten tanultam meg.


Olyan könyvnek örülnék a legjobban ami kb olyan mint amit az iskolában az angolra használunk (tehát nyelvtani gyakorlatok, magyarázat, szavak stb.)

mivel szerintem azzal van itt a baj, hogy a szlovákot nem mint idegennyelvet tanítják (a szlovákiai magyar sulikban) hanem 1. -től kezdve úgy veszik, hogy azt már tudod...



2015. szept. 21. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is Szlovákiai vagyok születésem óta és örülök ha értem amit beszélnek,szerintem és pár barátom szerint is jobban tudok angolul,mint szlovákul :"D.Még szerencse,hogy sok helyen értenek magyarul itt a környékünkön.Amúgy nem úgy veszik a szlovákot az ilyen iskolákban,mintha tudnád,ugyan úgy vesztek alap szavakat,utána mondatok stb.Ja és asszem minden suliban úgy van itt,hogy (Szlovákiai Magyar iskolában) magyar nyelv alap(általában minden idejáró diák tud magyarul),szlovák,angol,német kötelező nyelvek.Ha érdekelnek a részletek írhatsz PÜ-tt.
2015. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy azt ne felejtsd el,hogy 9 osztályos az alapsuli itt.(úgy gondolom,hogy te alapba jössz)Amúgy akkor most Szlovákiában vagy Magyarországon élsz?
2015. szept. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt tudom ajánlani.

2015. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Krížom Krážom.

Szerintem a legjobb, ami kapható.


és még ide nézz be:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2015. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kicsit félre értettetek, (vagy rosszul fogalmaztam) úgy értettem, hogy szlovákián élek csak viszonylag közel a határhoz így többségben magyarok élnek itt..

Amúgy szerintem én is jobban tudok angolul mint szlovákul.. valahogy sokkal könnyebb az angol, és sokkal több forrás is van a tanulására (1000 féle könyv, weboldal stb)


Kösz a válaszokat.

2015. szept. 22. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!