Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyire lesz...

Szerintetek mennyire lesz nehéz, mennyi idő alatt tanulom meg a nyelvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szlovákiai vagyok, itt 9 éves az alapsuli. Magyar alapot jártam, idén végeztem, azonban szlovák középsuliba megyek. Az új suli kétnyelvű, tanítanak szlovákul és magyarul is, a tanárok tudnak magyarul is, bár ennek nem tulajdonítok nagy figyelmet, hisz szlovák osztályba megyek. A 9. végén az úgynevezett "monitor" (záróvizsga) elég jól sikerült, jobban mint gondoltam. A szlovák 85% lett, és volt egy figyelmetlenség miatt elrontott válaszom, mégpedig a legkönnyebb kérdés. :D A felvételi (ami szlovák alapot végzett diákoknak készült) 90% lett. A nyelvet értem, csak válaszolni nehezebben tudok, néha rosszul ragozok, esetleg pár szavat nem értek meg. Az új suliban a szlováktanár nagyon nehezen beszél magyarul. Szlovákul beszéltem vele felvételin, kérdezte honnan vagyok stb (volt még egy csaj is, ő nem tudott szlovákul, neki én fordítottam, ő magyarba megy, de szlovák felvételit akkor is írni kell) és mondtam, hogy magyar suliba jártam, alig hitte el. Aztán elég jól elbeszélgettünk, mondta nem lesznek problémák, csak oda kell figyelnem.


Kicsit parázok, de én választottam ezt. Szerintetek mennyire lesz nehéz belejönni, átállni, megtanulni a szlovákot?


Illetve van itt még valami. Apám szlovák, de nem ismerem, viszont sokkal jobban ment szlovák nyelv alapsulin mint a magyar, és jobb voltam mindenkinél (nem öndicséret) Az új suliban a diákok nagy része beszél magyarul.



2015. aug. 15. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hamar belejössz. A TV-t például érted?
2015. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, filmeket szlovákul szokom nézni, ha valamit nem értek arra rákérdezek/rákeresek. Telefont szlovákul használom, gépet szintén. Egyébként számítógépes grafikára megyek.
2015. aug. 15. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz gond, legfeljebb kérsz segítséget osztálytársaktól, akik jobban beszélik a szlovákot. Sok sikert, ne parázz. :)
2015. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, seimán menni fog az elmondottak alapján! Egyébként irigylésreméltó, hogy ilyen jól beszéled ezt a két nehéz nyelvet, szerencsés vagy. :) Én most kezdem a japán szakot egyetemen, na attól tartok rendesen mert egy szót se tudok egyelőre japánul :D
2015. aug. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!